TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Lublin, podobnie jak Rzym jest miastem położonym na wzgórzach, a to sprawia, że w odróżnieniu od innych grodów nie wtapia się w zabudowę, ale ma odsłoniętą panoramę.
reklama
Wszyscy, którzy tam przyjeżdżają uderzeni są wszechogarniającą zielenią, która sprawia, że można odetchnąć od gwaru miasta. Sercem Lublina jest Stare Miasto z wielowiekowymi kamieniczkami, wąskimi brukowanymi uliczkami i zabytkami architektonicznymi takimi jak Teatr Stary, który jest jednym z najcenniejszych i jednocześnie najbardziej zaniedbanych zabytków w Lublinie.
Na Rynku można odpocząć w kawiarnianych ogródkach, gdzie ludzie bawią sie do późnej nocy. Na środku lubelskiego rynku stoi Trybunał Koronny, pod którym zmarł Jan Kochanowski i w którym obecnie mieści się Pałac Ślubów. Często pozują tam do zdjęć świeżo upieczeni małżonkowie.
Ci, którzy chcą podziwiać panoramę miasta mogą wybrać się na plac Farny, bowiem stamtąd rozciąga się piękny widok na Lublin. Ze Starego Miasta podążając Bramą Grodzką można dojść do wzgórza zamkowego, W starym zamku mieściło się niegdyś więzienie, a obecnie jest tam muzeum. Tam też znajduje się największy lubelski skarb mianowicie kaplica św. Trójcy. Jest to gotycka świątynia, której ściany i sklepienia pokrywają freski. Świątynia jest miejscem, w którym łączą się zachodnia architektura ze wschodnim malarstwem bizantyjsko-ruskim.
Lublin położony jest na podłożu lessowym, które jest podatne na podmycia. Wielokrotnie zdarzało się, że ziemia w mieście zapadała się odsłaniając wiekowe piwnice. Podziemia takie można zwiedzić - obiektami takimi są lochy pod budynkiem Trybunału Koronnego, których długość wynosi ponad 200 metrów. Wewnątrz znajdują się makiety z wizerunkiem miasta sprzed wieków a w niedługim czasie z zamontowanych głośników mają popłynąć lubelskie legendy.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami