TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Krakowianie mają zadecydować jak będzie wyglądał plac Wolnica. Tak postanowiła firma AMS, która jest organizatorem pierwszego w Polsce kompleksowego programu marketingu miejskiego Bramy Kraju.
reklama
Mieszkańcy grodu Kraka będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych i debatach, które rozpoczną się w maju i potrwają do czerwca. Będą mogli stworzyć miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści będą chętnie spędzać czas.
Architekci posłużą się ich sugestiami przy opracowaniu koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania placu Wolnica.
Organizatorzy konkursu liczą na ciekawe rozwiązania przestrzenne i komunikacyjne (także ścieżki rowerowe), pomysły na ukształtowanie terenu wraz z posadzką, małą architekturę, zieleń, oświetlenie, odwodnienie terenu, a także elementy, które pozwolą stworzyć wartościową i atrakcyjną przestrzeń publiczną.
Firma AMS rozpisze konkurs na zagospodarowanie pl. Wolnica przy współpracy z krakowskim magistratem oraz lokalnym oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami