TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2006-07-31 - Rowerem na Jasną Górę

Sanktuarium na Jasnej Górze to częsty cel pielgrzymek z całej Polski, coraz częściej jednak zmienia się forma tych podróży. Ostatnio bardzo popularne są pielgrzymki rowerowe. Do sanktuarium na rowerze dotarły już pielgrzymki z z diecezji bielsko-żywieckiej, zielonogórsko-gorzowskiej i szczecińsko- kamieńskiej. Coraz częściej przesiadają się na rower ci, którzy pielgrzymowali pieszo.

reklama


- Do tej pory chodziłam zawsze na piesze pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej. W ubiegłym roku miałam jednak wypadek i nie dałabym rady pielgrzymować w ten sposób, więc wybrałam się - do czego zachęcił mnie mąż - na pielgrzymkę rowerową - powiedziała jedna z rowerzystek, Grażyna Jurasz z parafii św. Marcina w Pisarzowicach. Czy rowerem pielgrzymuje się łatwiej? Pani Grażyna Jurasz twierdzi, że kryzysy zdarzają się tak samo często jak w przypadku pielgrzymki pieszej. - Tak jak w życiu. Ale ważne są intencje z jakimi się pielgrzymuje. Każdy kryzys można pokonać - oceniła pani Grażyna.

- Na rowerze pielgrzymuje się bardzo dobrze. Tylko w jednym momencie chciało mi się zsiąść i zrezygnować. Ale choć nie miałem siły, nie zsiadłem, nie poddałem się - powiedział z dumą już na Jasnej Górze najmłodszy rowerzysta tej grupy, 10-letni Arek Zacharewicz.

Pielgrzymki rowerowe muszą podporządkowywać się zasadom ruchu drogowego, który mówi o tym, że rowerzyści zobowiązani są do podróżowania maksymalnie 10 osobowymi grupami oddalonymi od siebie o kilkadziesiąt metrów.

Ogółem w pielgrzymkach rowerowych na Jasna Górę wzięło udział ponad 140 cyklistów i liczba ta wciąż rośnie. Najmłodszy jak do tej pory uczestnik rowerowej pielgrzymki miał 11 lat a najstarszy 72.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com