TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2009-01-16 - Interferie SA zakończyło proces zawierania umów pobytowo-rehabilitacyjnych na rok 2009

Na sumę bliską 13 mln złotych opiewa ogólna wartość kontraktów dotyczących świadczenia usług pobytowych połączonych razem z rehabilitacją, które zawarła na rok 2009 giełdowa spółka turystyczna Interferie SA. Większość umów została przedłużona z dotychczasowymi kontrahentami.

reklama


Kontrakty obejmują usługi, które są świadczone w ośrodkach nadmorskich Interferii SA dla zorganizowanych grup turystów z Polski oraz Niemiec. Są to głównie turnusy wypoczynkowe dla osób starszych, które dzięki skorzystania z oferty mogą odpoczywać nad Bałtykiem, korzystając także z zabiegów rehabilitacyjnych oraz pielęgnacyjnych. Gości z Niemiec przyjmą m.in. ośrodki Chalkozyn w Kołobrzegu oraz Barbarka I w Świnoujściu. Polscy turyści skorzystają z oferty zlokalizowanego w uzdrowisku Dąbki kompleksu wypoczynkowego Argentyt i Barbarki II w Świnoujściu. Te dwa ostatnie ośrodki, zawarły ze spółką Interferii SA umowy również na zorganizowanie wypoczynku dzieci oraz młodzieży. Ów grupy będą stanowiły aż połowę zakontraktowanych gości, a będą to obozy rekreacyjne, a także pobyty zdrowotne matek z dziećmi.

Jak podkreśla Wojciech Kudera, prezes zarządu Interferii SA., w większości przypadków, kontrakty podpisane przez spółkę są kontynuacją współpracy z dotychczasowymi partnerami biznesowymi oraz obejmują ofertę na cały 2009 rok, nie tylko na sezon letni. Tylko w przypadku Barbarki II będą przyjmowani goście do września włącznie, potem zostaną rozpoczęte przygotowania do jej rozbudowy. Wartość umów na rok 2009, na pobyty rehabilitacyjno - zdrowotne w pięciu nadmorskich obiektach wynosi w sumie 12,7 mln złotych.

Interferie SA zawarły umowy z pięcioma kontrahentami. Najwyższa wartość kontraktów dotyczy Argentytu, podpisane kontrakty opiewają na 6 mln 780 tys złotych. Interferie SA. za realizację usług pobytowo-zdrowotnych w kołobrzeskim Chalkozynie mają otrzymać 3,2 mln złotych, natomiast za turnusy w dwóch ośrodkach położonych w Świnoujściu - 2,4 mln złotych (Barbarka I - 1,4 mln złotych, Barbarka II - 1 mln złotych). Do tego dochodzą ponadto już sprzedane turnusy w Cechsztynie w Ustroniu Morskim (320 tys. złotych).

Pobyty sanatoryjno-rehabilitacyjne są tylko jednym z obszarów działalności lubińskiej spółki. Interferii SA pośredniczy ponadto w organizacji kolonii oraz organizuje pobyty wczasowe w wakacje.

Interferie są spółką, która posiada ponad 15-letnią tradycję w działalności na polskim rynku turystycznym. Jest ponadto największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedną z większych w kraju. Interferie są członkiem Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, a także Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Firma ma do swojej dyspozycji hotele i ośrodki wypoczynkowe w Sudetach oraz pasie nadmorskim. Mało tego, posiada hotele w Lubinie oraz Głogowie. Bornit - zlokalizowany w Szklarskiej Porębie hotel spółki jest najwyższej klasy obiektem w Karkonoszach.

Przeszłość Interferie jest związana z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w roku 1992 przejęła ośrodki wypoczynkowe oraz kolonijne, które należały do miedziowego potentata. W chwili obecnej 61,5 procent akcji Interferii jest własnością KGHM Ecoren SA. Rokiem debiutu giełdowego Interferie był rok 2006. 10 sierpnia odbyło się pierwsze notowanie praw do akcji spółki.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com