TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Na sumę bliską 13 mln złotych opiewa ogólna wartość kontraktów dotyczących świadczenia usług pobytowych połączonych razem z rehabilitacją, które zawarła na rok 2009 giełdowa spółka turystyczna Interferie SA. Większość umów została przedłużona z dotychczasowymi kontrahentami.
reklama
Kontrakty obejmują usługi, które są świadczone w ośrodkach nadmorskich Interferii SA dla zorganizowanych grup turystów z Polski oraz Niemiec. Są to głównie turnusy wypoczynkowe dla osób starszych, które dzięki skorzystania z oferty mogą odpoczywać nad Bałtykiem, korzystając także z zabiegów rehabilitacyjnych oraz pielęgnacyjnych. Gości z Niemiec przyjmą m.in. ośrodki Chalkozyn w Kołobrzegu oraz Barbarka I w Świnoujściu. Polscy turyści skorzystają z oferty zlokalizowanego w uzdrowisku Dąbki kompleksu wypoczynkowego Argentyt i Barbarki II w Świnoujściu. Te dwa ostatnie ośrodki, zawarły ze spółką Interferii SA umowy również na zorganizowanie wypoczynku dzieci oraz młodzieży. Ów grupy będą stanowiły aż połowę zakontraktowanych gości, a będą to obozy rekreacyjne, a także pobyty zdrowotne matek z dziećmi.
Jak podkreśla Wojciech Kudera, prezes zarządu Interferii SA., w większości przypadków, kontrakty podpisane przez spółkę są kontynuacją współpracy z dotychczasowymi partnerami biznesowymi oraz obejmują ofertę na cały 2009 rok, nie tylko na sezon letni. Tylko w przypadku Barbarki II będą przyjmowani goście do września włącznie, potem zostaną rozpoczęte przygotowania do jej rozbudowy. Wartość umów na rok 2009, na pobyty rehabilitacyjno - zdrowotne w pięciu nadmorskich obiektach wynosi w sumie 12,7 mln złotych.
Interferie SA zawarły umowy z pięcioma kontrahentami. Najwyższa wartość kontraktów dotyczy Argentytu, podpisane kontrakty opiewają na 6 mln 780 tys złotych. Interferie SA. za realizację usług pobytowo-zdrowotnych w kołobrzeskim Chalkozynie mają otrzymać 3,2 mln złotych, natomiast za turnusy w dwóch ośrodkach położonych w Świnoujściu - 2,4 mln złotych (Barbarka I - 1,4 mln złotych, Barbarka II - 1 mln złotych). Do tego dochodzą ponadto już sprzedane turnusy w Cechsztynie w Ustroniu Morskim (320 tys. złotych).
Pobyty sanatoryjno-rehabilitacyjne są tylko jednym z obszarów działalności lubińskiej spółki. Interferii SA pośredniczy ponadto w organizacji kolonii oraz organizuje pobyty wczasowe w wakacje.
Interferie są spółką, która posiada ponad 15-letnią tradycję w działalności na polskim rynku turystycznym. Jest ponadto największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedną z większych w kraju. Interferie są członkiem Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, a także Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Firma ma do swojej dyspozycji hotele i ośrodki wypoczynkowe w Sudetach oraz pasie nadmorskim. Mało tego, posiada hotele w Lubinie oraz Głogowie. Bornit - zlokalizowany w Szklarskiej Porębie hotel spółki jest najwyższej klasy obiektem w Karkonoszach.
Przeszłość Interferie jest związana z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w roku 1992 przejęła ośrodki wypoczynkowe oraz kolonijne, które należały do miedziowego potentata. W chwili obecnej 61,5 procent akcji Interferii jest własnością KGHM Ecoren SA. Rokiem debiutu giełdowego Interferie był rok 2006. 10 sierpnia odbyło się pierwsze notowanie praw do akcji spółki.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami