TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2008-10-27 - Polska znalazła się na medycznej mapie turystycznej

Węgry, Turcja oraz Polska są najpopularniejszymi krajami, do których Brytyjczycy wyjeżdżają po implanty stomatologiczne, tak wynika z sondażu portalu Treatment Abroad. Porta jest odwiedzany przez ok. 50 tys. osób miesięcznie, a zajmuje się zamieszczaniem porównawczych zestawień kosztów w brytyjskiej publicznej służby zdrowia (NHS) z identycznymi usługami medycznymi, które są oferowane prywatnie za granicą.

reklama


Wyniki sondażu, który został przeprowadzony w grupie 650 "medycznych turystów", opublikowano w związku z sobotnim otwarciem pierwszych w historii targów medycyny turystycznej, odbywających się w hali wystawowej Olimpia w Londynie.

Nie da się ukryć, że głównym motywem medycznych wyjazdów Brytyjczyków za granicę jest różnica kosztów na niekorzyść NHS. Zdaniem portalu Treatment Abroad średni koszt implantu w Wielkiej Brytanii wynosi 2 tys. funtów, a w Polsce jest to ekwiwalent 750 funtów, na Węgrzech zaś to 827 funtów. Jeszcze tańsze implanty oferowane są przez stomatologów w Turcji.

91,2 proc. ankietowanych wyraziło zadowolenie z jakości usług na Węgrzech, w Polsce oraz w Turcji.

Jak powiedziała Alison Hope z firmy Statmedica, która organizuje wyjazdy Brytyjczyków do klinik dentystycznych w Polsce, w związku z dobrze znanymi trudnościami brytyjskiej służby zdrowia oraz dość wysokimi kosztami leczenia prywatnego, wielu spośród Brytyjczyków nie ma wyboru, ponieważ stoi przed alternatywą: zabieg poza granicami swojego kraju albo żaden.

Dodała ponadto, że jej firma zajmuje się także doradztwem w czasie przygotowań do wyjazdu, dostosowywaniem się do indywidualnych potrzeb oraz prowadzeniem działalności typu interwencyjnego. Klient zawiera z kliniką indywidualną umowę, której elementem jest gwarancja jakości wykonanych przez nią usług oraz prawo do reklamacji.

Brytyjscy dentyści, którzy pracują dla NHS ostatnio zostali oskarżeni, że ściągają pacjentów na niepotrzebne wizyty celem nabicia rachunku. Innym problemem jest także przechodzenie dentystów z NHS do sektora prywatnego, co może powodować, że u stomatologów publicznej służby zdrowia trudno jest się w ogóle zarejestrować.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com