TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
26 i 27 maja podczas trwania IX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego umożliwione będzie bezpłatne zwiedzenie dwunastu zabytkowych obiektów zabytkowych miejsc, które zazwyczaj są nieudostępnione dla zwiedzających.
reklama
- Dni Dziedzictwa Kulturowego były jedną z pierwszych inicjatyw odrodzonego samorządu regionalnego. Po ośmiu latach można powiedzieć, że projekt nabrał kształtu i stał się jedną z wizytówek Małopolski, którą można się szczycić nie tylko w skali kraju, ale też Europy - mówi marszałek województwa małopolskiego, Marek Nawara.
W tym roku w Krakowie zwiedzić będzie można: Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pałac biskupa Erazma Ciołka, a także ogrody Księży Misjonarzy na Stradomiu, a okolicach miasta pałace w Kościelnikach, Igołomi i Pławowicach, a także klasztor i kościół w Hebdowie. najbliższych Tarnowie najbliższych jego okolicach zobaczyć będzie można gotycki kościół św. Małgorzaty w Dębnie, dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Muzeum Pamiątek po Janie Matejce "Koryznówka" w Nowym Wiśniczu oraz cała zabytkowa zabudowa Lipnicy Murowanej, a w województwie świętokrzyskim kaplice Firlejów w Bejscach.
Wszystkie obiekty będzie można zwiedzać bezpłatnie, a do dyspozycji turystów będą specjalnie przygotowane przewodniki po zabytkach. Podczas IX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego odbędą się także liczne konkursy i koncerty oraz zostaną wręczone Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony zabytków architektury drewnianej Małopolski.
W Parku Etnograficznym w Nowym Sączu po raz pierwszy otwarte zostaną dla zwiedzających nowe atrakcje - dwa zespoły zagrodowe z przełomu XVIII i XIX wieku należące do kolonistów niemieckich z miejscowości Gołkowice na Sądecczyźnie.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami