TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2008-10-30 - Hotelarze i restauratorzy zarobią na budowie A1

Grudziądz chce zarobić na budowie autostrady A1. Władze miasta przygotowują ofertę miejscowych firm, które mają przenocować i dać wyżywienie 1,5 tys. budowniczych jezdni.

reklama


Robert Malinowski, prezydent Grudziądza po spotkaniu z Rafałem Bruskim, wojewodą kujawsko-pomorskim uznał, że miejscowi hotelarze i restauratorzy mogą zarobić przy budowie autostrady. Wojewoda zaznaczył, że drogowcy z firmy Skanska, która wykonuje prace będą potrzebować miejsc noclegowych oraz posiłków dostarczanych na plac budowy. Wówczas Malinowski zorganizował spotkanie miejscowych przedsiębiorców w grudziądzkim ratuszu. Ogłoszenie o nim miasto zamieściło w prasie, natomiast urzędnicy obdzwonili właścicieli obiektów hotelarskich i lokali gastronomicznych, którzy oferują usługi cateringowe. Na spotkanie w Urzędzie Miasta przyszło około 20 osób, a kolejni zgłaszają się jeszcze telefonicznie.

Grudziądzki magistrat szacuje, że przy budowie odcinka autostrady A1 Nowe Marzy - Czerniewice będzie pracować około 5 tys. osób. Aż 1,5 tys. z nich będzie na odcinku grudziądzkim, który jest najbardziej skomplikowanym ze względu na planowany most na Wiśle. Właśnie ich chce nakarmić i przenocować ratusz. Malinowski przekonywał przedsiębiorców - Jeżeli państwo na tym zarobicie, to i miasto na tym zarobi.

Władze miasta zwróciły się z prośbą, aby firmy oferujące noclegi oraz przygotowujące posiłki i dowożące je do klientów, przesłały swoje oferty do magistratu. Hotelarze oraz restauratorzy mają czas do 6 listopada. Oferty mają być kierowane do referatu rozwoju gospodarczego i strategii i powinny zawierać liczbę łóżek lub posiłków możliwych do przygotowania jednego dnia, standard oraz cenę.

Katarzyna Ebłowska z biura prezydenta Grudziądza zaznacza - Przy inwestycji będą pracować nie tylko dyrektorzy, kadra menedżerska i inżynierowie, ale także robotnicy budowlani. Dlatego chcemy przygotować kompleksową propozycję, o różnym standardzie, adresowaną do różnych odbiorców. Zgłaszają się do nas właściciele hoteli, schroniska młodzieżowego i kwater prywatnych. W ofercie mogą być restauracje, bary i stołówki, które dowożą swoje potrawy.

Grudziądzcy przedsiębiorcy przyznają, że cieszą się z pomocy magistratu. Adam Beyrowski, właściciel sieci lokali w Grudziądzu wyznał - Rozmawiałem z kolegami z branży. Wszyscy są mile zaskoczeni, że miasto o nas pomyślało.

Beyrowski ma klub muzyczny, naleśnikarnię z pubem, elegancką restaurację Pod Ratuszem oraz sezonowy punkt gastronomiczny nad jeziorem Tarpno. Zaznacza - Przygotuję różne propozycje. Tanie obiady za parę złotych i posiłki dla dyrektorów z "najwyższej półki“. Nie wiem, czy to wypali, ale spróbować warto. W każdym razie nie możemy zarzucić miastu, że nic nie robi.

Małgorzata Dobosz ze Skanska-NDI przyznała, że do tej pory żadne miasto nie przygotowało im oferty noclegowo-gastronomicznej. - Na pewno z niej skorzystamy, to dobry pomysł. Dodała - Przed rozpoczęciem inwestycji, wiosną przyszłego roku nasi pracownicy będą szukali kwater, więc dział administracyjny będzie mógł im przekazać informacje. Zapewniamy też posiłki na plac budowy, zwłaszcza zimą. Kontakty z firmami świadczącymi takie usługi na pewno się przydadzą.

Grudziądzki ratusz zapewnił, że przygotowana oferta posłuży nie tylko budowniczym autostrady, ale również kolejnym inwestorom.



Źródło: HoReCa.PL

Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com