TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2009-08-25 - Baza Norwegian jest obecna w Warszawie już od trzech lat

Norwegian Air Shuttle jest skandynawską tanią linią lotniczą. Trzy lata temu podjęła decyzję o otwarciu w Warszawie swojej pierwszej bazy poza Norwegią. Ten istotny krok w historii linii pociągnął za sobą nie tylko przebazowanie samolotów na stołeczne lotnisko Okęcie, ale także stworzenie prawie 100 nowych miejsc pracy. To z kolei pozwoliło na uruchomienie w lipcu 2006 roku nowych połączeń, które uzupełniły eksploatowane od wiosny 2005 roku rejsy z Oslo do Warszawy i Krakowa.

reklama


Od tej pory Norwegian w istotnym stopniu zwiększył swoją obecność w Warszawie, a w chwili obecnej posiada w swojej ofercie połączenia z Warszawy do Oslo, Bergen, Stavanger, Kopenhagi, Sztokholmu, Paryża, Rzymu, Malagi, Alicante oraz Splitu, Aten, Warny oraz Dubrownika w sezonie letnim. Jak pokazują dane PPL, norweski przewoźnik to czwarta największa linia lotnicza na warszawskim lotnisku. W latach 2007, 2008 PPL uhonorował Norwegian prestiżową nagrodą dla najbardziej dynamicznego przewoźnika w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie.

W sezonie zimowym 2008/2009 Norwegian postanowił poszerzyć swoją ofertę bezpośrednich lotów z Warszawy do Oslo o połączenia tranzytowe. Samolotami Norwegian można dotrzeć z Warszawy przez Oslo do wielu miast w Norwegii oraz Szwecji. Połączenia posiadają zagwarantowane transfery na lotnisku Gardermoen w Oslo, a także na lotnisku Arlanda w Sztokholmie. To jedyna tania linia lotnicza, która proponuje takie połączenia.

Jak powiedział Jakub Mielniczuk, Dyrektor Biura Public Relations PPL, Norwegian stał się nieodłączną częścią krajobrazu warszawskiego lotniska. Jako pierwsza tania linia lotnicza w Polsce wprowadził w lipcu samoobsługową odprawę biletowo-bagażową, która została bardzo dobrze przyjętą przez pasażerów. Władze lotniska liczą na kolejne innowacje, szczególnie na nowe połączenia, gdy koniunktura się poprawi.

Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki powiedział, że mimo kryzysu w lotnictwie w dalszym ciągu istotne miejsce w strategii Norwegian zajmuje Polska, a szczególnie Warszawa. Długookresowym celem firmy jest dalszy rozwój warszawskiej bazy, przy jednoczesnym zachowaniu koniecznego warunku opłacalności wszystkich połączeń. Najnowsze prognozy IATA przewidują, że sytuacja w branży zacznie się poprawiać w przyszłym roku, co pozwoli z kolei na ponowną analizę możliwości ekspansji w Polsce.

Bilety na rejsy Norwegian (w cenie od 99 PLN - ze wszystkimi opłatami) można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży oraz na lotniskach, w tym również na lotnisku w Warszawie.

Norwegian stara się oferować pasażerom transparentne ceny, brak ukrytych opłat, elastyczne taryfy klasy biznes Full Flex, które są dostępne również w Globalnych Systemach Dystrybucyjnych Amadeus oraz Travelport, najwyższy limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego na jedną osobę), a ponadto nowoczesnymi samolotami. Norwegian ląduje na głównych portach lotniczych, co jest istotne dla pasażerów. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, aby obniżyć koszty i podnieść poziom obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com