TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Podczas wakacji w Warszawie i w województwie mazowieckim odbędzie się wiele imprez kulturalnych oraz muzycznych. Poniżej przedstawiamy kalendarium tych zdarzeń w czerwcu,lipcu i sierpniu 2006 r.:
reklama
22 czerwca, Węgrów
X Festiwal Obrzędów Weselnych. W programie między innymi jarmark ludowy na Rynku Mariackim, parady, prezentacje obrzędów oraz specjałów kuchni staropolskiej i koncert Kasi Kowalskiej.
23 czerwca, Pułtusk
W Stanicy Wodnej nad Narwią odbędą się obchody Nocy Świętojańskiej z błogosławieniem wody i pokazem sztucznych ogni.
23 czerwca, Ostrołęka
Panny Świętojańskie. Koncerty na barce, połączone z puszczaniem wianków na Narwi, które rozpocznie korowód z pochodniami.
Od 23 do 25 czerwca, Sochaczew
Świętojański Rajd Motocykli Zabytkowych Bzura 2006.
24 czerwca, Ostrołęka
VI Ogólnopolskie Spotkania ze Sztuką Ludową Łomaria. Odbędą się liczne koncerty, spektakle, wystawy oraz Ogólnopolski Przegląd Wycinanek i Ogólnopolski Konkurs Harmonistów.
Od 24 czerwca do 1 sierpnia, Warszawa
XV Warsaw Summer Jazz Days. Podczas imprezy wystąpią wybitni przedstawiciele współczesnego jazzu amerykańskiego i europejskiego, w tym roku głównie z Finlandii, Słowacji i Szwajcarii. Zagrają między innymi: Paco de Lucia, Herbie Hancock Quartet, a zaśpiewa Jamie Cullum. Pikniki jazzowe i koncerty będą miały miejsce na Kępie Potockiej, w Królikarni, Fabryce Trzciny i Filharmonii Narodowej.
25 czerwca, Zwoleń
Konkurs na Sobowtóra Jana Kochanowskiego. Zaproszeni zostali wszyscy, którzy choć trochę przypominają poetę. Dopuszczalne są drobne elementy charakteryzacji, a renesansowy kostium wskazany.
Od 26 czerwca do 3 lipca, Glinojeck, Serock, Ciechanów
XV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne Kupalnocka, czyli festiwal muzyki i tańca ludowego z ulicznymi paradami i pokazem sztucznych ogni.
Od 30 czerwca do 5 lipca, Warszawa
XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, czyli teatr, taniec i muzyka, cyrk i film na ulicach i w parkach.
Od 30 czerwca do 2 lipca, Kozienice
V Wakacyjny Festiwal Piosenki Polskiej im. Bogusława Klimczuka. Jest to konkurs interpretacji piosenek dla solistów oraz małych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.
Od 2 lipca do 5 sierpnia, Warszawa
Ogrody Muzyczne. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbędą się projekcje, koncerty muzyki współczesnej, opera, operetka i balet. Na rozpoczęcie koncert polskiej muzyki filmowej.
Od 2 lipca do 26 sierpnia, Warszawa
XII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Jest to najpopularniejszy i największy pod względem publiczności festiwal jazzowy w Polsce, a zarazem jeden z najdłuższych w Europie. Występowali już: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Sojka oraz Anna Maria Jopek.
2 lipca, Sierpc
Miodobranie w Skansenie. Będzie można obejrzeć wystawę sprzętu pszczelarskiego oraz przyjrzeć się pracy garncarza, kowala, wiejskiego szewca, zobaczenia, jak dawniej robiono masło, maglowano bieliznę, wyplatano koszyki.
Od 4 lipca do 28 sierpnia, Pułtusk
Letnie Warsztaty Artystyczne "Ogród sztuk", podczas których będą odbywały się zajęcia wokalne, teatralne, malarskie, rzeźbiarskie, lepienia z gliny, a nawet witrażownictwa.
Od 4 lipca do 19 września, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Organy Archikatedry. Niedzielne koncerty w archikatedrze św. Jana, podczas których zagrają: Robert Grudzień, Emanuele Cardi (Włochy), Anne Schneider (Brazylia), Jean-Christophe Geiser (Szwajcaria) i inni.
Od 7 do 9 lipca, Sierpc
XI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Kasztelania. Koncertom muzyki ludowej towarzyszyć będą korowody oraz międzynarodowy jarmark sztuki. Przegląd od muzyki celtyckiej przez ukraińskie pieśni ludowe po koncerty artystów z Tajwanu.
Od 28 do 30 lipca, Ciechanów
XIII-wieczne Manewry na Zamku. Po przybyciu chorągwi rozpoczną się ćwiczenia w maszerowaniu w szyku i biegu z drabinami. Natomiast wieczorem nastąpi oblężenie murów i zdobywanie bram zamku. Ponadto będzie strzelanie z łuku do tarcz za blankami lub z zamkowych murów do tarcz ustawionych na dziedzińcu.
29 lipca, Piaseczno
Open Hardcore Fest. Koncerty zespołów z Brazylii, Holandii, Niemiec, Łotwy, Hiszpanii, Izraela, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Polski.
Od 5 do 6 sierpnia, Ciechanów
I Turniej na Zamku Książąt Mazowieckich. Po sławnych na cały kraj manewrach średniowiecznych z udziałem machin oblężniczych odbędą się inscenizacje potyczek i pokazy strzelania z łuku i kuszy.
Od 5 do 6 sierpnia, Radzymin
IV Mazowiecki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich.
Od 5 do 26 sierpnia, Warszawa
Koncerty w pałacu Na Wodzie. Orkiestry kameralne, zespoły muzyki dawnej, perkusyjne. Podobnie jak w latach ubiegłych zagrają: Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Synfonietta Bydgoska.
Od 19 do 20 sierpnia, Liw
VI Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny na Zamku w Liwie. Na podzamczu pojawią się kolorowe namioty, a rycerze spać będą na wiązkach słomy ułożonych na ziemi. Rano rozpocznie się strzelanie z łuku do ruchomego celu, walki na miecze i lekkie topory, a dla białogłów konkurs strojów z XII - XVI wieku. Główną nagrodą jest pierścień ze szczerego złota.
20 sierpnia, Ostrów Mazowiecki
III Pyza Mazowiecka, czyli piknik rodzinny z konkursem jedzenia pyz ziemniaczanych na czas.
Od 25 do 27 sierpnia, Rynia
IV Mazowiecki Festiwal Historyczny Wikingowie i Wenedzi. Odbędzie się jarmark średniowieczny, pokazy walk, inscenizacja bitwy wikingów w wykonaniu drużyn z Anglii, Szwecji, Danii, Norwegii, Holandii, Niemiec, Czech, Litwy i Islandii. Bić się będą także wojownicy-aktorzy ze "Starej baśni"Jerzego Hoffmana. Będą również pokazy rękodzieła i turnieje recytatorskie.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami