TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Przedsiębiorcy oferujący usługi gastronomiczne i noclegowe, którzy zainwestują w Przemyślu minimum 100 tys. zł i stworzą nowe miejsca pracy, mogą starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na trzy lata. Uchwałę pozwalającą na taką ulgę przyjęła właśnie rada miasta. - Czas zwolnienia jest uzależniony od liczby nowych miejsc pracy. Jeśli inwestor stworzy co najmniej 25 miejsc pracy, będzie mu przysługiwała ulga nawet przez trzy lata - obiecuje Krzysztof Zatlonkal z UM w Przemyślu.
reklama
O ulgi w podatku od nieruchomości mogą się również ubiegać osoby świadczące usługi krawieckie, stolarskie, zegarmistrzowskie, kowalstwa artystycznego, ludwisarstwa, artyści i rękodzielnicy, właściciele zakładów rzemiosła ludowego oraz artystycznego. - W przypadku przedsiębiorców tych branż zmniejszona jest wymagana liczba miejsc pracy. I tak, gdy inwestor stworzy co najmniej jedno miejsce pracy, może liczyć na rok ulgi, jeśli będą to dwa miejsca pracy, zwolnienie z podatku będzie obowiązywać przez dwa lata. Najwięcej skorzystają inwestorzy, którzy utworzą co najmniej pięć nowych miejsc pracy, bo będą zwolnieni przez trzy lata - wyjaśnia Zatlonkal.
Z tych ulg nie mogą natomiast skorzystać firmy, które korzystają ze zwolnień z podatku od nieruchomości na podstawie innych uchwał rady miasta albo mają zaległości w płatnościach wobec urzędu miejskiego w Przemyślu.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami