TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
W czwartek, 22 czerwca 2006 r. odbyło się II Walne Zgromadzenie Izby Gospodarczej Polskiego Zrzeszenia Hoteli. Podczas spotkania podsumowano rok działalności zarządu i Rady Izby Gospodarczej PZH. W ubiegłym roku odbyło się w sumie 6 posiedzeń Zarządu oraz 4 posiedzenia Rady Izby.
reklama
Przedmiotem zainteresowania Izby była sytuacja organizacyjna, stan branży hotelarskiej, współpraca z Polskim Zrzeszeniem Hoteli i innymi organizacjami hotelarskimi i turystycznymi oraz wystąpienia do władz państwowych i innych instytucji w sprawach interesów branży hotelarskiej (np. w sprawie praw autorskich i pokrewnych). Przedmiotem działania była też współpraca międzynarodowa, w tym szczególnie z HOTREC.
Natomiast głównym zadaniem Zgromadzenia było określenie nowych form i kierunków działań, które pozwolą zdynamizować Izbę w najbliższym czasie.
Podczas spotkania omówiono też zagadnienia, które należy podjąć, aby właściwie reprezentować interesy branży hotelarskiej. W sferze ekonomicznej uczestnicy zgromadzenia omówili działania zmierzające do racjonalizacji polityki podatkowej państwa wobec hotelarstwa, tworzeniu przychylnych warunków dla działalności inwestycyjnej oraz sprzyjającej podnoszeniu standardów obiektów.
Jednym z ustalonych celów jest podjęcie działań prowadzących do zniesienia barier w ruchu podróżniczym i turystyce oraz rozwój tanich linii lotniczych. W związku z tym Izba będzie zabiegać o nawiązanie lub kontynuację współpracy przede wszystkim z Parlamentem i jego komisjami oraz Ministerstwami: Gospodarki, Finansów i Infrastruktury. Jednym z ważniejszych celów jest nawiązanie współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, ponieważ z tą organizacją Izbę łączą wspólne działania statutowe.
Grzegorz Uszycki, prezes IG PZH podkreślił, że Izba zamierza kontynuować negocjacje dotyczące praw autorskich i pokrewnych ze stowarzyszeniami twórców. Jednak warunki tej ochrony powinny uwzględniać interesy wszystkich zainteresowanych stron, w tym też hotelarzy i ich klientów.
Istotną sprawą jest też współpraca z organami samorządu terytorialnego, ponieważ wiele spraw dotyczących warunków inwestowania, modernizacji oraz prowadzenia statutowej działalności znajduje się w rękach władz miast bądź regionów. Od ich postawy zależy bardzo często sukces organizacyjny i ekonomiczny obiektów hotelarskich.
Natomiast w sferze spraw międzynarodowych, najistotniejsza dla organizacji pozostaje współpraca z HOTREC. Prezes Uszycki zaznaczył - Członkostwo w tej organizacji i bieżący kontakt pozwala uczestniczyć w kreowaniu polityki branży hotelarskiej i w stosunku do niej na poziomie europejskim.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami