TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2009-01-19 - 25 stycznia 2009 - Dzień Atrakcji na Zamku Królewskim

W niedzielę, 25 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie na wystawie "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" zostanie zorganizowany Dzień Atrakcji. Tego dnia odbędą się spotkania literackie i plastyczne dla dzieci, zajęcia fotograficzne, a także program muzyczno-literacki poświęcony epoce międzywojennej.

reklama


Do poniedziałku, 19 stycznia w godzinach od 11.00 do 15.00 w Punkcie Informacji Zamku Królewskiego będą rozdawane bezpłatne zaproszenia na Dzień Atrakcji. Na jedno zaproszenie w zajęciach dla dzieci może uczestniczyć również jeden opiekun. Wejściówki upoważniają też do zwiedzenia wystawy. Liczba bezpłatnych zaproszeń jest ograniczona.

Wystawa "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" została przygotowana z okazji przypadającej w minionym roku 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez Muzeum Historii Polski (MHP).

Wojciech Szydłowski, rzecznik MHP poinformował, że 25 stycznia w godzinach od 11.00 do 18.00 będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dla dorosłych oraz zwiedzić wystawę.

W południe dla najmłodszych odbędzie się spotkanie literackie "Halo, halo, panie Bell", które zostanie połączone z zajęciami plastycznymi i wizytą na wystawie oraz w Bibliotece Królewskiej.

Natomiast na wczesne godziny popołudniowe zaplanowano wykład Marii Brodzkiej-Bestry "Nad Niemnem. Dwory na Litwie w okresie międzywojennym" oraz oprowadzanie po wystawie przez jej komisarzy i zajęcia w atelier fotograficznym.

Po południu ma odbyć się "Tere Fere Cafe", program muzyczno-literacki z piosenkami między innymi Mariana Hemara, Ludwika Sempolińskiego i Jerzego Jurandota oraz wywiadami z przedwojennymi artystami, a także ciekawostkami z "Kuriera Porannego" z lat 1935 i 1938.

Wystawa "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" daje możliwość wprowadzenia gości w nastrój oraz atmosferę epoki dwudziestolecia międzywojennego. Odwiedzający mogą "zajrzeć" do kawiarni literackiej, posłuchać zapisów audycji radiowych, a także przypomnieć sobie gwiazdy kabaretu i teatru z tamtego okresu.

W sumie w 13 salach będzie można zapoznać się z historią kształtowania się granic państwa polskiego i przyjrzeć się stylowi życia Polaków w II Rzeczpospolitej dzięki między innymi kolekcji strojów i zabawek dziecięcych.

Ekspozycję podzielono na działy: "Demokracja", "Religie", "Edukacja", "Miasto i wieś", "Kultura", "Infrastruktura, gospodarka i technika" i "Dyplomacja". Wystawę można zwiedzać do 1 marca.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com