TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Firmy hotelarskie w Trójmieście postanowiły walczyć o mniej zamożnych klientów. Budują więc obiekty jedno i dwugwiazdkowe, przeznaczone dla turystów, którym nie zależy na luksusach, ale na zwiedzaniu i dobrej zabawie.
reklama
- Rocznie do Trójmiasta przybywa prawie sześć milionów turystów - mówi Bogdan Donke, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Wiekszość z nich to osoby średnio zamożne, którym nie zależy na pławieniu się w luksusach. Tymczasem na 102 hotele w całym województwie pomorskim zaledwie 11 to tanie obiekty, mające jedną gwiazdkę.
Dlatego coraz więcej form hotelarskich dostrzegło tą niszę i stara się ją zapełnić. Jedną z takich firm jest Orbis SA, która planuje otwarcie sieci jedno- i dwugwiazdkowych hoteli - Etapów i Ibisów.
Pierwszy z nowych trójmiejskich obiektów - hotel Etap (143 pokoje) - stanie w Gdańsku na koniec 2006 roku, tuż obok hotelu Mercure Hewelius. Będzie jednym z 23 obiektów tego typu, które w ciągu najbliższych lat pojawią się w całym kraju - m.in. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu - w centrach miast lub blisko tras przelotowych. Pokój trzyosobowy w Hotelu Etap będzie kosztował 100 - 140 złotych.
Orbis planuje także przerobić obecny hotel Gdynia. W jednej części budynku powstanie jednogwiazdkowy Etap, a w drugiej dwugwiazdkowy Ibis. Obok nich prawdopodobnie stanie trzeci obiekt - hotel Novotel.
Zapotrzebowanie na tanie pokoje wyczuła również spółka Port Hotel, należąca do Portów Lotniczych. Planuje ona w ciągu pięciu lat postawić dwu- i czterogwiazdkowe hotele przy każdym ważniejszym lotnisku w kraju. W pierwszej kolejności zbuduje obiekt w gdańskim Rębiechowie. W nowych obiektach Port Hotel dwugwiazdkowych pokój (1-4 osobowy) będzie kosztował 200 złotych, a w czterogwiazdkowych - 500 zł.
Na jednak nie koniec nowych inwestycji w niedrogie hotele w Trójmieście - prawdopodobnie już pod koniec roku swoje podwoje otworzy Hotel Wolne Miasto, położony przy ulicy św. Ducha w Gdańsku. Będzie on mógł gościć turystów w 43 pokojach - wszystkich jedno- i dwuosobowych, za które klient zapłaci od 175 do 275 złotych.
Kolejny nowy obiekt hotelarski w ciągu dwóch lat obiecuje również Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Nieoficjalnie mówi się o obiekcie pod marką Sheraton. Na dalszy rozwój czeka również hotel Jantar, na bazie którego prawdopodobnie powstanie nowy, czterogwiazdkowy obiekt. O budowie nowego hotelu wspomina również spółka deweloperska Martinsa Grupo Inmobiliario, właściciel fragmentu gdańskiej Wyspy Spichrzów, kartuski deweloper "Górski", świeży nabywca gruntów po browarze Heweliusz w gdańskim Wrzeszczu, oraz firma The Factory Outlet, która planuje postawić jednogwiazdkowy obiekt obok centrum handlowego w Szadółkach. Liczba obiektów bazy noclegowej w Trójmieście w przeciągu najbliższych lat może się więc znacząco zmienić.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami