TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2013-06-25 - Co jemy w pracy?

Jedna trzecia aktywnych zawodowo Polaków w ciągu ośmiu godzin pracy je zaledwie jeden posiłek. Jest nim najczęściej drugie śniadanie w postaci kanapki, owoców lub słodyczy. Tak można podsumować wyniki badania "Co Polacy jedzą w pracy?" przeprowadzonego przez pracownię badawczą IPSOS na zlecenie Sodexo On-site Services.

reklama


Z badania wyłania się obraz pracującego Polaka, który twierdzi, że odżywia się zdrowo (ponad 40% respondentów). Jednak trudno się z tym zgodzić, gdyż aż 32% ankietowanych w ciągu całego dnia pracy zjada wyłącznie jeden posiłek. Biorąc pod uwagę średni czas pracy, znaczy to, że w ciągu ośmiu godzin dostarczamy naszemu organizmowi jedną dawkę energii. Ponadto nasze menu jest dość monotonne i mało urozmaicone.

Dieta pracującego Kowalskiego

Średnio statystycznie jemy w pracy mniej niż 2 posiłki dziennie. Najczęściej jest to drugie śniadanie - tak wskazało 73% badanych. Połowa ankietowanych codziennie je kanapki, a kilka razy w tygodniu jada świeże owoce, jogurty oraz słodycze i słodkie wypieki. Co trzecia osoba deklaruje, że jada w pracy obiad/lunch. Znacznie rzadziej, bo zaledwie raz w miesiącu, sięgamy po bakalie, orzechy czy suszone owoce. Za dobrą monetę można uznać fakt, że bardzo rzadko wybieramy dania gotowe zalewane wrzątkiem czy fast foody takie jak kebaby, hamburgery czy hot dogi.

Zrób to sam lub zamawiaj!

Wyniki badania pokazują, że to co jemy w pracy najczęściej przygotowywane jest wcześniej w domu - jest to szczególnie charakterystyczne dla mieszkańców małych miast i osób powyżej 50 roku życia. Osoby, które jadają posiłki w restauracjach, stołówkach czy firmowych kantynach odwiedzają je średnio 1,6 razy w tygodniu. Zdecydowanie najczęściej wybierają domowy obiad - najczęściej drugie danie, na które wskazało 60% badanych. Chętnie sięgają także po zupę, pierogi i wszelkiego rodzaju sałatki (odpowiednio 29, 27 i 26% respondentów).

Grunt to wiedzieć czego się nie chce!

Jak pokazują wyniki badania konsumenci są zgodni w kwestii rozumienia zdrowego odżywiania - niemal 80% respondentów definiuje je poprzez unikanie sztucznych składników, konserwantów i tłustych produktów. Połowa ankietowanych ze swojej diety w pracy najchętniej wyeliminowałaby słodycze, a 35% całkowicie zrezygnowałoby z dań typu fast food i słonych przekąsek w postaci chipsów, paluszków czy krakersów.

Ponadto 70% chciałoby mieć w pobliżu miejsca pracy restaurację ze zdrowym i smacznym jedzeniem.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com