TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2014-10-20 - Questing łączy edukację z turstyką

Złota jesień to idealny moment na poznawanie w nietypowy sposób Polski. Właśnie ta pora roku jest doskonałym tłem na poszukiwanie skarbów. Dzięki questingowi można odkryć miejsca na nowo - bez względu na to, czy jest się podróżnikiem "samotnikiem", czy też poszukiwaczem wrażeń dla całej rodziny.

reklama


Na turystów, którzy odwiedzą, między innymi gminy Bałtów, Lipsko, Ostrowiec Świętokrzyski, czeka ponad dwadzieścia questów o tematyce przyrodniczej, kulturalnej i historycznej.

Uczestnik zabawy otrzymuje specjalną ulotkę z mapką, w której znajdują się zapisane wierszem wskazówki dotyczące trasy. Podążając nią, musi wykonać zadania i rozwiązać zagadki, które przybliżają go do odkrycia skarbu - skrzynki z pieczątką, poświadczającą, że rozwiązał quest. Łamigłówki są ściśle związane z danym miejscem, jego historią, kulturą czy topografią. Dzięki tej formie gry, turysta w ciekawy sposób poznaje dane miejsce, jego historię czy zabytki. Questing to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Szlaki można przechodzić samemu lub wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi.

"Kultura Tatarów, tajemnice dinozaurów, tradycje żydowskich kupców, legendy z duchami w tle oraz wiele innych historii czekają na odkrycie przez turystów na terenie Lokalnej Grupy Działania "Krzemienny Krąg". Już niedługo dwadzieścia cztery questy z naszego regionu będzie można przechodzić za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. Powstaje ona w ramach największego w Polsce projektu, obejmującego swoim zasięgiem kilkadziesiąt gmin z pięciu województw: świętokrzyskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego. " - mówi Jarosław Kuba, prezes LGD "Krzemienny Krąg.

"Questingowy projekt współpracy" realizuje pięć Lokalnych Grup Działania, a koordynatorem jest LGD "Krzemienny Krąg" z Bałtowa. W jego ramach oprócz aplikacji, powstanie czterdzieści osiem nowych questów, które uzupełnią dotychczasową ofertę turystyczną regionów.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie "Łączy Nas Kanał Elbląski" Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Elblągu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" z siedzibą w Żabiej Woli, Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" z siedzibą w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski" z siedzibą w Krotoszynie.

"Questingowy Projekt Współpracy" o akronimie QPW, wdrażany jest w ramach PROW 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie. Spotkania edukacyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com