TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Stan wyjątkowy w Tunezji został przedłużony do końca czerwca 2014 roku. Opozycja ma czas do dziś aby wskazać przyszłego, niezależnego premiera.
reklama
Stan wyjątkowy, nieustannie przedłużany obowiązuje w Tunezji od stycznia 2011 roku. Po raz pierwszy został jednak ogłoszony na tak długi okres czasu.
Służby prasowe prowadzącej mediacje Powszechnej Tunezyjskiej Unii Pracy poinformowały, że negocjacje załamały się w sobotę. Kolejna tura rozmów ma zostać podjęta w poniedziałek rano.
Rządząca Partia Odrodzenia zobowiązała się do oddania władzy przed końcem października. Do formalnej dymisji premiera Alego Larajedha ma dojść w połowie listopada. Do końca października miał powstać rząd ekspertów, jednakże strony nie są w stanie dokonać wyboru pomiędzy dwoma politycznymi weteranami: wspieranym przez opozycję Mohamedem Nasserem a Ahmedem Mestirim wspieranym przez Hizb an-Nahdę.
Tymczasem polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w związku z ostatnimi zamachami samobójczymi zaktualizowało ostrzeżenie dla Polaków wyjeżdżających do Tunezji. O zamachach w Tunezji pisaliśmy w aktualności Zamach w tunezyjskim kurorcie
"W nawiązaniu do ostrzeżenia z 28 października br. i w związku z samobójczym atakiem terrorystycznym na terenie hotelu Riadh Palms w turystycznej miejscowości Sousse i próbą zamachu na terenie Mauzoleum Habiba Bourguiby w Monastirze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne respektowanie zaleceń miejscowych władz, służb porządkowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ośrodków hotelowych." - można przeczytać w komunikacie ministerstwa.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami