TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
W ramach projektu "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji" właściciele oraz pracownicy hoteli, restauracji i klubów nocnych działających w Warszawie wezmą jesienią udział w szkoleniu.
reklama
Jak podała na konferencji prasowej Jolanta Lange ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum - realizatora projektu - przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych w sferze kultury, rozrywki, gastronomii oraz hotelarstwa wśród warszawskich przedsiębiorców.
Przeprowadzone badania dowodzą, że stolica nie jest wolna od zachowań dyskryminujących klientów. Powodem nierównego traktowania jest zwykle między innymi pochodzenie etniczne, orientacja seksualna i niepełnosprawność.
W trakcie szkolenia właściciele oraz pracownicy lokali związanych ze sferą rekreacyjno-rozrywkową, będą mogli przekonać się na przykład, że tzw. "selekcja" klientów, czyli odmawianie niektórym z nich wstępu do lokalu jest niezgodne z moralnością i etyką,a także stoi w sprzeczności z prawem, bowiem niedopuszczalna jest dyskryminacja w żadnej ze sfer życia społecznego.
W bezpłatnych warsztatach, które potrwają dwa dni będzie mogło wziąć udział około 100 osób. Zajęcia będą dotyczyły między innymi zagadnień o mechanizmach rządzących zjawiskiem dyskryminacji. Uczestnicy zapoznają się ponadto z aktami prawodawczymi, które mają chronić obywateli przed dyskryminacją.
Warsztaty będą się odbywały w sześciu terminach: w październiku i listopadzie. Uczestnicy, po ukończeniu szkolenia otrzymają certyfikat "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji", który, jak zachęcają organizatorzy, zwiększy wartość ich lokali na rynku.
Miasto Warszawa współfinansuje projekt. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Projekt zyskał wsparcie Stowarzyszenia Lambda Warszawa i Stowarzyszenia Polskich Mediów.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami