TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
McDonald's wprowadził na amerykański rynek maskotkę, która będzie promować zdrowsze jedzenie w restauracjach należących do sieci.
reklama
Figurka nazywa się Happy i przypomina pudełko z rękami, nogami i oczami. Użytkownicy serwisów społecznościowych krytycznie wypowiadają się na temat nowego symbolu w korporacji McDonald's. Ich zdaniem maskotka buzi lęk i odrazę a nie sympatię. W swoim oświadczeniu firma zaznaczyła, że figurka będzie zachęcała dzieci do zdrowego żywienia, a ponad to ma być źródłem zabawy i urozmaicenia posiłków.
Maskotka po raz pierwszy została wprowadzona na rynek w 2009 roku we Francji. Tam spodobała się odbiorcom i stopniowo została wprowadzona do innych państw. W Stanach Zjednoczonych pojawi się oficjalnie 23 maja.
Aktualnie Stany Zjednoczone są blisko epidemii otyłości. W związku z tym McDonald's postanowił wyedukować swoich klientów i proponuje im owoce, warzywa oraz zmniejszone porcje frytek w zestawach dla dzieci.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami