TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2011-09-26 - Koleje Śląskie walczą o pasażerów. Nowe pociągi i zniżki

Z połączeń kolejowych Kolei Śląskich między Gliwicami i Częstochową korzysta codziennie ok. 20 tys. osób. Przewoźnik chce nie tylko przejąć dotychczasowych podróżnych, ale również pozyskać nowych. 1 października na tory wyjadą nowe elfy i filtry. Spółka uruchomi między Gliwicami i Częstochową 84 połączenia w dni powszednie, a w weekendy będzie ich 42. W soboty i niedziele pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch pociągów przyspieszonych: do Wisły Głębce: "Wisełka" (start z Częstochowy) oraz "Stożek" (start z Sosnowca).

reklama


Według zapowiedzi Kolei Śląskich, ceny biletów mają być trochę niższe niż w Przewozach Regionalnych. Najtańszy jednorazowy bilet do 5 km kupimy za 2,80 zł (w taryfie PR - 3 zł), zaś za jednorazowy bilet z Gliwic do Częstochowy zapłacimy 19 zł (PR - 19,50 zł). Spółka wprowadzi ponadto taryfę linową (odpowiednik taryfy strefowej w PR) oraz bilety okresowe.

Koleje Śląskie chcą ponadto wprowadzić własne promocje: bilet "SilesiaWeekend" upoważniający do 20 proc. zniżek, bilet "Rodzinny" dla 2 do 6 osób (do 30 proc. ulgi), i w ramach tej samej zniżki - bilet "Senior", z którego skorzystają pasażerowie, którzy ukończyli 65 lat.

Według wspólnych ustaleń, Koleje Śląskie i Przewozy Regionalne będą honorowały swoje bilety, jednak z wyjątkiem taryfy liniowej. Ustalenie dotyczy także biletów miesięcznych zakupionych przed datą debiutu Kolei Śląskich na torach. Część pociągów kursujących na trasie z Gliwic do Częstochowy będą jeździły w godzinach szczytu co pół godziny, co ma ułatwić życie pasażerom.

Bilety Kolei Śląskich będzie można zdobyć w 7 kasach biletowych w budynkach dworców w Częstochowie, Poraju, Łazach, Będzinie, Sosnowcu, Chorzowie Batorym oraz Zabrzu, w 6 kontenerach znajdujących się w Katowicach przy ul. Konopnickiej i pl. Oddziałów Powstańczych, Gliwicach oraz Dąbrowie Górniczej, Myszkowie i Zawierciu, a także w 18 automatach biletowych. Za przejazd będzie można zapłacić również u konduktorów w pociągach, a także przy pomocy telefonu komórkowego (za pomocą systemu CallPay). W tym roku Koleje Śląskie chcą uruchomić sprzedaż biletów przez Internet.

W każdym składzie KŚ mają się znaleźć nie tylko maszynista i kierownik pociągów, ale również obsługa (1-3 osoby), która poświęci cały czas pasażerom. M.in. w ten sposób przewoźnik chce walczyć o pasażerów.

W skład taboru rezerwowego spółki wejdą dwa zmodernizowane składy EN-57 i dziesięć zakupionych w Czechach wagonów pasażerskich oraz dwie lokomotywy Traxx.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com