TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2011-10-10 - 7 cudów Polski według czytelników National Geographic Traveler

W plebiscycie magazynu "National Geographic Traveler" oddano prawie 10 000 głosów. Bezkonkurencyjny okazał się pałac w Kozłówce. Nagrodę specjalną zdobył olsztyński Kortów. Wręczenie dyplomów odbędzie się 10 października w Warszawie. W październikowym numerze miesięcznika zostanie przedstawiony zwycięzca plebiscytu, pozostali laureaci - w kolejnych wydaniach.

reklama


Na początku tegorocznych wakacji redakcja Natonal Geographic Traveler zachęcała Polaków do odkrywania na nowo naszego kraju w myśl hasła - "Polska jest najfajniejsza".

Oto 7 nowych cudów Polski według czytelników Natonal Geographic Traveler:


  1. Pałac w Kozłówce (Lubelskie) - 15,84% głosów. Dyrekcja placówki zorganizowała akcję promocyjną, w ramach której na łamach październikowego "NG Travelera" ukazała się rozmowa z Krzysztofem Kornackiem, dyr. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
  2. Zespół spichlerzy - (Kujawsko-Pomorskie) - 9,93% głosów. Wsparcie kandydaturze zabytkowych spichlerzy w Grudziądzu okazały m.in. lokalne media.
  3. Kolorowe jeziorka - (Dolnośląskie) - 7,69% głosów. Rudawy Janowickie zostały uznane za jeden z cudów Polski ze względu na ich niezwykłej barwy trzy jeziora: purpurowe, błękitne i zielone. Kolor zawdzięczają kopalnianym związkom chemicznym.
  4. Nikiszowiec (Śląskie) - 6,26% głosów. Zrewitalizowane osiedle górnicze w Katowicach zyskało wielu zwolenników m.in. dzięki akcji promocyjnej portalu Centrum Aktywności Lokalnej w Nikiszowcu.
  5. Cmentarz Centralny w Szczecinie (Zachodniopomorskie) - 6,21% głosów. To trzecia pod względem wielkości nekropolia w Europie i jednocześnie piękny park, w którym znajduje się również ścieżka botaniczna.
  6. Kaplica św. Trójcy na zamku (Lubelskie)- 5,94% głosów. Czytelników zachwyciła gotycka architektura i bizantyjsko-ruskie freski, które zostały ufundowane przez Władysława Jagiełłę. Ulotki propagujące kandydaturę przedstawicieli Lublina rozdawało na ulicach miasta Muzeum Lubelskie.
  7. Monaster Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (Podlaskie) - 5,43% głosów. W Supraślu znajduje się XV-wieczny budynek, który od lat 90. ponownie jest siedzibą prawosławnych mnichów. W dawnym pałacu Archimandrytów mieści się unikalne interaktywne Muzeum Ikon.
  8. Nagroda specjalna - Kortowo w Olsztynie (Warmińsko-Mazurskie) - 5,32% głosów. Co prawda to urokliwe miasteczko akademickie nie weszło do finałowej siódemki, jednak redakcja miesięcznika stwierdziła, że należy mu się nagroda specjalna. Tym samym doceniono zdolność integracji społeczności lokalnej.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com