TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2012-05-30 - Turystyka młodzieżowa: kurs zamiast kolonii?

Kursy językowe połączone z zajęciami filmowymi w Los Angeles, zwiedzaniem Nowego Jorku czy lekcjami z grafiki komputerowej w Londynie coraz częściej konkurują z tradycyjnymi ofertami kolonii dla dzieci i młodzieży. Młodzi Polacy są ciekawi świata, chcą jednak wakacje (i nie tylko) spędzać efektywnie. Według danych ESKK travel aż 30 proc. ze wszystkich uczestników szkoleń językowych za granicą nie ukończyło 18 lat.

reklama


Wyjazdy tematyczne dla dzieci i młodzieży należą do ostatnich hitów proponowanych przez zagraniczne szkoły językowe oraz firmy organizujące do nich wyjazdy. Zamiast tradycyjnej kolonii, młodzi ludzie wolą czas wolny spędzić na obozach, na których będą mieć okazję do rozwijania pasji. Jak wynika z danych ESKK travel, dzieci należą do jednej z największych grup uczestników kursów, na których można nauczyć się języka obcego:

- W ubiegłym roku osoby w wieku od 8 do 18 lat stanowiły aż 30 proc. uczestników zagranicznych szkoleń językowych. Program kursów skierowanych do tej grupy jest zaplanowany w taki sposób, aby dzieci mogły nauczyć się języka w godzinach porannych, a popołudnia przeznaczyć na poznawanie interesujących je dziedzin, np. sztuki. - mówi Natalia Kuryłło z ESKK travel, firmy zajmującej się pośrednictwem w organizacji zagranicznych kursów językowych.

Zagraniczne szkolenia językowe umożliwiają młodzieży zdobywanie praktycznych umiejętności na światowym poziomie. W ramach zajęć pozalekcyjnych dzieci i młodzież, w zależności od tematyki szkolenia, uczą się m.in.: sztuki filmowej w profesjonalnym studiu w Los Angeles, produkcji dźwięku w Bostonie czy jazdy konnej w Sherborne (południowa Anglia).

Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy specjalistyczne dla młodzieży powyżej 16 roku życia. Na przykład znana londyńska szkoła University of the Arts proponuje zajęcia praktyczne, które obejmują takie dziedziny jak design, wykonywanie grafiki 3D, fotografia, architektura czy marketing. W trakcie kursu, nawet poza murami szkoły, dzieci posługują się językiem obcym - trenerzy są native speakerami (nauczycielami z danego kraju), a koledzy z grupy pochodzą z różnych stron świata.

Ceny pobytu w zagranicznych placówkach edukacyjnych są porównywalne do kosztów wyjazdów na tradycyjny urlop za granicę. Polska młodzież chętnie wyjeżdża na kursy do USA (Los Angeles, Nowy Jork), Wielkiej Brytanii (Londyn) i na Maltę. Atrakcyjność tych propozycji oraz koszty porównywalne do klasycznych wyjazdów z biurem podróży sprawiają, że zainteresowanie zagranicznymi obozami i kursami językowymi wzrasta z każdym rokiem: - Zagraniczne kursy językowe są traktowane przez rodziców jako długoterminowe inwestycje w rozwój swoich dzieci. Podczas takiego szkolenia uczestnicy przełamują barierę językową, stają się bardziej otwarci na inne kultury; przebywają w towarzystwie rówieśników z wielu krajów oraz uczą się samodzielności - mówi Natalia Kuryłło.

Na kurs bez rodziców mogą wyjechać dzieci, które ukończyły ósmy rok życia. Poziom znajomości języka jest oceniany na miejscu, na podstawie testu, który uczestnicy rozwiązują pierwszego dnia pobytu. Następnie dziecko trafia do grupy o podobnych umiejętnościach lingwistycznych. Dużą grupę uczestników stanowią także osoby w wieku 18-19 lat, które w ten sposób przygotowują się do matury z języka obcego lub studiów filologicznych. Młodzież licealna szczególnie ceni sobie zagraniczne szkolenia językowe ze względu na możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami z całego świata. W ich przypadku istotny okazuje się również certyfikat, którym będzie można się pochwalić przed przyszłym pracodawcą.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com