TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2012-04-05 - Pracownicy Kolei Mazowieckich szkolą się

Spółka "Koleje Mazowieckie - KM" podpisała umowę z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych na realizację projektu szkoleniowego pod nazwą "Kolej na przyjazną kolej".

reklama


Celem projektu jest budowanie pozytywnych relacji z pasażerami poprzez kompleksowe szkolenia dla pracowników Spółki.Wartość programu wynosi 1 200 000 zł. 60% to środki pozyskane z Europejskiego Funduszu Społecznego na dofinansowanie do szkoleń w ramach Programu operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII "Regionalne kadry gospodarki", Poddziałanie 8.1.1. "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych
i doradztwo dla przedsiębiorstw - projekty konkursowe". Pozostałe 40% będzie stanowiło wkład własny Spółki.

Projekt "Kolej na przyjazną kolej" jest realizowany w okresie od kwietnia 2012 roku do końca marca 2014 roku. Szkolenia będą odbywać się w okresie od września 2012 roku do lutego 2014 roku. Uczestnikami szkoleń będą pracownicy związani z bezpośrednią obsługą podróżnych i bezpieczeństwem ruchu, czyli kierownicy pociągu, kasjerzy oraz maszyniści. Łącznie zostanie przeszkolonych blisko 1200 osób.

Projekt przewiduje cztery bloki szkoleniowe:
1.Profesjonalna obsługa podróżnego:
• 2-dniowe szkolenie, którym zostaną objęci kasjerzy biletowi oraz kierownicy pociągu, blisko 800 osób.
2.Kontrola emocji i walka ze stresem:
• 1-dniowe szkolenie adresowane do maszynistów, w którym będzie uczestniczyć ponad 400 osób.
3.Podstawy języka angielskiego ukierunkowane na potrzeby podróżnego:
• ma na celu opanowanie umiejętności porozumiewania się w sytuacjach związanych z obsługą podróżnego. Udział w nim weźmie około 200 osób - kierownicy pociągu i kasjerzy biletowi.
4.Podstawy języka migowego:
• podczas którego uczestnicy poznają podstawowe umiejętności posługiwania się językiem migowym. Będzie w nim uczestniczyć około 60 osób: kierownicy pociągu i kasjerzy biletowi.

- Szkolenia będą kompleksowe. Obejmą 80-90 proc. wszystkich pracowników naszej spółki. Warto przy tym zaznaczyć, że ponad połowa ze szkolonych pracowników to osoby 45+. Są to zatem pracownicy bardzo doświadczeni i cenni dla spółki. Szkolenia pozwolą na ich dodatkową aktywizację i adaptację zawodową. Wzrost kwalifikacji zawodowych to nie jedyny efekt takich działań. Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem jest także wzrost motywacji - powiedział Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego. Wszystkie szkolenia będą organizowane na terenie Spółki i zostały zaplanowane tak, aby nie zakłócać płynności organizacji pracy i jednocześnie optymalnie wykorzystać możliwości posiadanych sal szkoleniowych.

- Oprócz inwestycji w tabor i nowoczesne technologie zależy nam także na rozwoju i satysfakcji zawodowej naszych pracowników - powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie - Udział w tym projekcie szkoleniowym pozwoli podnieść kwalifikacje zawodowe oraz interpersonalne. Ułatwi także kontakty z podróżnymi i wpłynie na wzrost jakości obsługi.

- Spółka posiada doświadczenia z realizacją unijnych projektów, bowiem Koleje Mazowieckie pozyskały również z RPO Województwa Mazowieckiego prawie 80 mln zł na zakup 11 nowych, dwukabinowych lokomotyw elektrycznych TRAXX. Spółka, skutecznie z pomocą środków unijnych dostosowuje się do oczekiwań swoich klientów, zarówno pod względem infrastrukturalnym, inwestując w nowe zaplecze techniczne, jak i w kapitał ludzki, stawiając na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. W ramach VIII Priorytetu dotychczas, ponad 4,5 tyś przedsiębiorstw zostało objętych wsparciem z Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie projektów szkoleniowych, a finalnie 46 tyś. pracowników ukończyło specjalne kursy i szkolenia - powiedział Mariusz Frankowski, p.o. Mazowieckiej jednostki Wdrażania Programów Unijnych.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com