TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2011-07-01 - Maroko Travel wprowadza rachunek powierniczy. Transakcje będą bezpieczniejsze?

Biuro Podróży Maroko Travel, postanowiło wprowadzić rachunek powierniczy dla swoich klientów. Ich pieniądze będą spoczywać na koncie bankowym, aż do momentu, kiedy wrócą do kraju. Projekt będzie realizowany przy współpracy z Raiffeisen Bank Polska S.A.

reklama


Ostatnie lata nie były zbyt łaskawe dla biur podroży w Polsce. Wiele z nich znajduje się w złej kondycji finansowej. Analitycy przewidują, że rok 2011 może być trudnym rokiem dla wielu firm z branży turystycznej. Największe straty biura poniosły kiedy to w Egipcie i Tunezji doszło do poważnych zamieszek. Po tym wszystkim część turystów nie tylko z Polski, ale też z Europy, zrezygnowała z wyjazdów zagranicznych wybierając ofertę wypoczynku w kraju.

- Długo zastanawialiśmy się, co zrobić, żeby nasi klienci poczuli się z nami bezpiecznie i to już od pierwszej chwili, kiedy podpiszą umowę na swój wymarzony wyjazd - mówi Paweł Mietlicki, Konsul Honorowy Królestwa Maroka w Poznaniu i Prezes Biura Podróży Maroko Travel. - Od tego roku, połączyliśmy umowę o udziale w imprezie turystycznej z rachunkiem powierniczym. Klient wpłaca pieniądze nie nam, ale na konto w banku, a ten przesyła je dopiero 24 godziny po powrocie klienta z wakacji. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce!. Pozwala ono także na planowanie wyjazdów grupowych z dużym wyprzedzeniem firmom i instytucjom, bez obaw o bezpieczeństwo zgromadzonych środków finansowych. Co to oznacza? Po pierwsze turysta nie musi obawiać się, że kiedy biuro ogłosi upadłość, on nie dostanie swoich pieniędzy z powrotem. Te są bezpieczne cały czas na koncie w banku. Po drugie, może planować swoje wakacje z dużym wyprzedzeniem. Podpisując umowę z Maroko Travel np. w styczniu do wyjazdu może wpłacać na rachunek powierniczy po 200 zł miesięcznie gromadząc tym samym środki na wakacje. Gdyby ich jednak zabrakło, bank może udzielić takiej osobie kredytu.

- Rachunek powierniczy służy do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych wynikających z umowy handlowej zawartej między powiernikiem (dostawcą usługi) i powierzającym (kontrahentem powiernika - w tym przypadku uczestnik wycieczki), tj. przechowywania środków pieniężnych wpłaconych przez uczestnika wycieczki, a następnie wypłacenia ich Maroko Travel po spełnieniu warunków określonych przez niego w umowie rachunku powierniczego. Środki deponowane na rachunkach powierniczych, objęte są ochroną prawną wynikającą z zapisów art. 59 Prawa bankowego, tj. nie podlegają zajęciom egzekucyjnym, podlegają wyłączeniu z masy upadłościowej, nie wchodzą do masy spadkowej posiadacza rachunku (powiernika), co w istotny sposób zabezpiecza interesy podmiotów powierzających środki pieniężne. Powiązanie umowy o udział w imprezie turystycznej z rachunkiem powierniczym, daje klientom Maroko Travel wirtualną portmonetkę, która w bezpieczny sposób przechowuje środki do czasu ich powrotu - mówi Paweł Lewandowski, Dyrektor Regionu ds. Bankowości Transakcyjnej i Rynków Finansowych Raiffeisen Bank Polska S.A.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com