TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2012-05-11 - Gdzie Warszawiacy spędzili majówkę?

Blisko domu, a jeśli już dalej to Mazury, góry i wschód Polski - to najczęstsze miejsca majówkowego wypoczynku tych Warszawiaków, którzy zdecydowali się pozostać w czasie długiego weekendu w kraju.

reklama


Dostawca nawigacji mobilnej, firma NaviExpert przeprowadził badanie najpopularniejszych wśród mieszkańców Warszawy kierunków wyjazdowych na długi weekend. Analizie poddano blisko 62 tys. tras wyznaczonych w dniach od 27 kwietnia do 5 maja w nawigacji NaviExpert, których punkty startowe rozpoczynały się w Warszawie.

Większa część wyznaczonych tras, to trasy w obrębie Warszawy i najbliższej okolicy. Zdaniem analityków wiele osób pracowało w czasie długiego weekendu i zaplanowało wyjazdy za miasto tylko podczas dni ustawowo wolnych, dlatego najwięcej tras wyznaczono w promieniu 100 km od Warszawy. Analiza dróg wyznaczonych w większej odległości od stolicy pokazuje, że ok. 24 proc. dalszych wyjazdów, to wyjazdy na odległość 100-170 km. Wygląda na to, że w tym roku Warszawiacy wybrali spotkania z rodziną, znajomymi i wypoczynek na łonie natury.

Na poniższej mapie przedstawiono najpopularniejsze kierunki wyjazdowe Warszawiaków podczas majówki 2012 - w ujęciu procentowym, według liczby tras ułożonych przez użytkowników NaviExpert. Mapa jest infografiką poglądową i nie stanowi rzeczywistego odzwierciedlenia wartości geograficznych.




W odległości 100 - 170 km od Warszawy - 24%
Mazury 16%
Góry 15%
Wschód Polski 10%
Morze 6%
Poznań 3%
Wrocław 1%
Pozostałe kierunki (mniej niż 1%) 25%

Jak wynika z raportu NaviExpert, stosunkowo duża grupa weekendowych urlopowiczów zdecydowała się na wyjazd na Mazury. Aż 16 proc. spośród dalszych tras, czyli tych prowadzących poza obszar znajdujący się w promieniu 100 km od stolicy, prowadziło do krainy jezior. Równie popularnym kierunkiem okazało się południe kraju - szczególnie okolice Zakopanego, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady i Karkonosze - te trasy stanowiły aż 15 proc. dróg wybranych przez warszawskich kierowców. Wbrew oczekiwaniom, kolejnym popularnym kierunkiem nie były północ i wybrzeże. W tym roku wypoczynek nad morzem ustąpił pierwszeństwa wschodowi Polski. Aż 10 proc. tras prowadziło w okolice Białegostoku, a także do województwa lubelskiego. Jedynie 6 proc. spośród badanych dróg stanowiły trasy prowadzące w okolice Bałtyku. Ci, którzy zdecydowali się na podróż nad morze, najchętniej wypoczywali w Trójmieście i Krynicy Morskiej.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com