TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2012-05-22 - Polak w Kołobrzegu

Ponad połowa z nas (57%) zaplanowała już wakacje, a prawie tyle samo zechce je spędzić nad polskim morzem (53%) - tak wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

reklama


Bardzo kuszącym urlopowym kierunkiem jest Pomorze Środkowe i Zachodnie, uważane za najlepsze miejsce na rodzinny wypoczynek. W tym regionie prym wiedzie Kołobrzeg, który w zeszłym roku był najpopularniejszą nadmorską miejscowością. Piękną plażą, wysokiej klasy hotelami i ośrodkami SPA Miasta powalczy o utrzymanie tej pozycji w nadchodzącym sezonie.

Polscy urlopowicze stawiają na jakość. W badaniu zaznaczyli, że przy wyborze miejscowości turystycznej zwracają w pierwszej kolejności uwagę na urodę plaży (90%), cenę (88%) i standard zakwaterowania (84%). Znaczenie ma też zaplecze gastronomiczne (77%) i walory klimatyczno-zdrowotne (74%). Te kryteria doskonale spełnia Kołobrzeg.

Miasto nazywane jest polską stolicą SPA. Nic dziwnego, wszak w Kołobrzegu znajduje się najwięcej w Polsce gabinetów SPA na metr kwadratowy. W ich ofercie znajdziemy peelingi, mikrodermabrazje, masaże i inne zabiegi dopasowane pod względem rodzaju skóry i wieku. Kurort oferuje w sumie ponad 30 tysięcy miejsc noclegowych o różnym standardzie oraz najnowocześniejsze salony odnowy biologicznej, kompleksy basenowe i sportowe, a także bogatą bazę zabiegową i sanatoryjną. Sama nazwa SPA pochodzi od łacińskiego Sanus Per Aquam, czyli zdrowie przez wodę. Filozofia ta opiera się na założeniu, że woda jest tym dla ciała, czym marzenie dla duszy - może ukoić lub pobudzić do aktywności, relaksować lub stymulować do działania. Właśnie woda wyznacza wyjątkowy ekosystem Kołobrzegu.

Miasto może poszczycić się pięknym 12 kilometrowym brzegiem, którego urok podkreślają aleje spacerowe i ścieżki rowerowe. Po odmładzających zabiegach i relaksującym spacerze po plaży, wczasowicze z pewnością zapragną odrobiny rozrywki dla ducha. Miasto ma mnóstwo klubów, dyskotek i wspaniałych kawiarenek. Kołobrzeg w tym roku będzie po raz dziesiąty gościł Sunrise Festival - święto muzyki klubowej organizowane we współpracy z Radiem ESKA. Entuzjaści delikatniejszych spotkań z kulturą mile spędzą czas w Regionalnym Centrum Kultury, które oferuje liczne wakacyjne festiwale, koncerty, spektakle i widowiska na letniej scenie. W kalendarzu kołobrzeskich imprez warto odhaczyć Festiwal Operetki, Pro JAZZ Festiwal, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk" czy Kołobrzeski Festiwal Filmów Sensacyjnych.

Miasto zainspiruje przyjezdnych do odkrywania dawnych historii. Około 4 km od Kołobrzegu, na południe od wsi Bagicz, stoi bowiem dąb liczący ponad 800 lat. Jest to najstarsze takie drzewo w Polsce. Warto też odwiedzić inne naznaczone śladem czasu obiekty jak: Kamienicę Schlieffenów, najstarszy budynek mieszkalny w mieście pochodzący z XV wieku, ratusz miejski z XIX wieku, czy też Akademię Rycerską zbudowaną w XVII stuleciu. Była to jedna z pierwszych wyższych szkół wojskowych w Europie.Na południe od Kołobrzegu w Zieleniewie znajduje się z kolei wojenny cmentarz, na którym pochowanych jest prawie 1000 żołnierzy Armii Wojska Polskiego, którzy polegli w walkach w 1945 roku.

W Kołobrzegu już można poczuć wakacyjną atmosferę, dzięki interesującym wydarzeniom kulturalnym w ramach Hanzeatyckich Dni Kołobrzegu, które rozpoczynają się 24 maja i potrwają do 27 maja. Kołobrzeg świętuje podwójnie! Z jednej strony przyznanie praw miejskich (23 maja 1255), z drugiej przynależność do Związku Hanzeatyckiego. Już w 1304 roku odnotowano obecność przedstawicieli miasta na sejmie Hanzy. Kołobrzeg należał do Hanzy do 1610 roku, na nowo stał się członkiem związku w 2008 roku. W programie m.in. seminarium naukowe, parada ulicami miasta, koncert Natalii Kukulskiej i wystawa marynistyczna.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com