TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2011-09-28 - Restauracja Hotelu Kozi Gród na Kaszubach wyróżniona

Restauracja położonego na Kaszubach Hotelu Kozi Gród dołączyła właśnie do grona członków Sieci Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie, funkcjonującej w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, a tym samym uzyskała licencję na stosowanie znaku sieci.

reklama


Znak "Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod. Produkty używane w lokalu ze znakiem dziedzictwa powinny być żywnością lokalnego pochodzenia i główna wartość wytwarzania powinna pochodzić z regionu. Produkty powinny się także przyczyniać do kreowania pozytywnego wizerunku regionu.

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (ESRDK), jest odpowiedzią na globalizację i "makdonaldyzację" światowego rynku żywności. W momencie gdy identyczne wyroby koncernów spożywczych można kupić w każdym super- i hipermarkecie na każdym kontynencie - wszystko jedno, czy to Europa, czy Australia - wartości nabiera to, co niepowtarzalne i niedające się produkować masowo.

W październiku Szef Kuchni restauracji Koziego Grodu, Przemysław Formela, zaproponuje gościom nowe dania w jesiennej odmianie, wśród których, jak dotychczas, znajdzie się wiele potraw regionalnych. Restauracji Koziego Grodu dostępna jest dla Gości hotelowych, jak również Gości nie korzystających z noclegu, i zaprasza codziennie od 13:00 do 22:00.

Idea Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego powstała w Szwedzkiej Skandii i na duńskiej wyspie Bornholm, w 1995. Pierwsi członkowie z innych regionów zostali zaproszeni do rozmów trzy lata później.

Jako pierwsze dołączyło województwo warmińsko-mazurskie. Pomorze jest członkiem sieci od 29 października 2008. Obecnie sieć tworzą także: Mazowsze, Opolszczyzna, Pomorze Zachodnie, Wielkopolska, Świętokrzyskie i Dolny Śląsk.

O nadanie certyfikatu starać się mogą zarówno przedsiębiorcy jak osoby prywatne, działający w branżach tematycznych, m.in. restauracje oraz punkty gastronomiczne i hotelarskie. Starający się o wyróżnienie powinni posiadać w swojej ofercie produkty skomponowane wyłącznie z lokalnych źródeł. Składników spoza regionu można użyć tylko wówczas, gdy nie są możliwe do uzyskania lokalnie (przykładem może być pieprz).



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com