TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2009-03-10 - Jak zorganizować idealny lunch biznesowy?

Korzystne wrażenie na potencjalnym kontrahencie może sprawić wspólny obiad w restauracji. W czasie takiego biznesowego lunchu warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Jak powinien on wyglądać - radzi Bartosz Werpachowski z restauracji Akashia.

reklama


Na lunch biznesowy przede wszystkim trzeba się wybrać poza miejsce pracy. "Nawet jeżeli w biurowcu przedsiębiorstwa znajduje się wyjątkowo reprezentacyjne pomieszczenie, a firma cateringowa świadczy usługi na najwyższym poziomie - lunch biznesowy w miejscu pracy nie jest najlepszym pomysłem. Mimo pozornej izolacji od firmowego życia - istnieje możliwość, że spotkanie będzie przerywane przez wizyty współpracowników z niecierpiącymi zwłoki problemami albo przypadkowe najścia osób, które nie wiedziały, że sala jest zajęta" - wyjaśnia Bartosz Werpachowski z restauracji Akashia. "O wyborze konkretnej lokalizacji na biznesowe rozmowy przy jedzeniu często decyduje miejsce, w którym działa restauracja. Często pada on na lokale mieszczące się w okolicy biurowców i siedzib firm. Zazwyczaj takie restauracje przygotowują się na obsługę w ciągu dnia przede wszystkim klientów biznesowych. Dbają o to, żeby w lokalu panowała odpowiednia do robienia interesów atmosfera. Często również przygotowują specjalne lunchowe menu" - mówi Bartosz Werpachowski.

Pomieszczenie, w którym odbywa siÄ™ lunch i gdzie rozmawiamy o ważnych interesach, nie powinno rozpraszać. Zdobienia, gÅ‚oÅ›na muzyka albo niedyskretna obsÅ‚uga, to elementy niedopuszczalne. Należy wiÄ™c wybierać restauracje pod tym kÄ…tem sprawdzone. Dodatkowo cicha muzyka w lokalu spowoduje, że nastrój bÄ™dzie korzystnie wpÅ‚ywaÅ‚ na rozmowÄ™. 

Istotna jest również pora posiłku. Przed dokonaniem rezerwacji w restauracji, warto upewnić się, do której godziny wydaje się tam posiłki lunchowe. Dania tego typu podawane są zazwyczaj o stałych godzinach między 12, a 17. Dużym ułatwieniem jest także to, że potrawy połączone są w zestawy, co ułatwia wybór i nie powoduje straty czasu na dobieranie zup do przystawek i dań głównych. Bardzo istotna w udanym spotkaniu z potencjalnym kontrahentem jest obsługa lokalu. Idealny kelner powinien być niezauważalny, ale jednocześnie tak wyczulony na potrzeby klienta, żeby w odpowiednim momencie być do jego dyspozycji.

Idealny lunch biznesowy koÅ„czy siÄ™ w momencie uiszczenia zapÅ‚aty. Rachunku nie należy opÅ‚acać przy stoliku, w towarzystwie zaproszonych goÅ›ci. Gospodarz spotkania wykaże siÄ™ gestem, jeżeli pod jakimÅ› pozorem wstanie od stoÅ‚u i dyskretnie zapÅ‚aci. TrzymajÄ…c siÄ™ tych kilku prostych zasad, przy organizowaniu lunchu biznesowego, można mieć nadziejÄ™ na sukces.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com