TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Od 11 grudnia weszły zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Pojawiły się nowe połączenia i szybsze przejazdy, lecz także utrudnienia na niektórych trasach.
reklama
PKP Intercity, Przewozy Regionalne i kilku innych przewoźników wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Podróżni dodatkowo będą mogli już korzystać z nowo otwartego dworca Łódź Fabryczna. W połowie 2017 roku przewidziane są utrudnienia na niektórych trasach.
PKP Intercity wprowadzi na tory więcej składów TLK. Nowe połączenia to między innymi, TLK Pobrzeże na trasie Kołobrzeg - Kraków przez Słupsk i Warszawę, TLK Kociewie kursujący pomiędzy Gdynią i Gorzowem Wielkopolskim, przez Piłę, TLK Karpaty z Gdyni do Zakopanego przez Warszawę, TLK Swarożyc kursujący pomiędzy Szczecinem i Wrocławiem, przez Zieloną Górę, TLK Artus z Gdyni do Katowic, z przystankami po drodze w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Opolu, TLK Kochanowski z Gdyni do Przemyśla, który będzie jeździł przez Bydgoszcz, Warszawę i Lublin. Przewoźnik wprowadza również cykliczność kursowania pociągów między innymi na trasach z Warszawy do Bydgoszczy, Lublina, Gdyni oraz z Wrocławia do Poznania.
Przewozy Regionalne wprowadzą do rozkładu 70 nowych połączeń, w całym kraju z wyjątkiem województwa mazowieckiego, gdzie głównym przewoźnikiem są Koleje Mazowieckie. Przewozy Regionalne chcą uruchomić dodatkowo połączenia sezonowa, między innymi Koszalin-Kołobrzeg, Słupsk-Ustka czy Reda - Lębork - Łeba.
Zakończenie remontów niektórych odcinków tras spowoduje skrócenie czasu przejazdu pociągów IC między innymi z Warszawy do Wrocławia, przez Łódź, o około 30 minut. Krócej o pół godziny pojadą również podróżni pociągiem IC na trasie Kraków-Przemyśl oraz TLK i IC z Warszawy do Trójmiasta.
Od 11 grudnia po raz pierwszy podróżni będą mogli skorzystać z nowego dworca Łódź Fabryczna. Nowy dworzec obsłużą pociągi PKP Intercity, Przewozów Regionalnych oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Od czerwca rozpocznie się modernizacja tras kolejowych z Warszawy do Poznania i Lublina, przez co obecne będą utrudnienia w połączeniach. Prace będą trwać około 2,5 roku. Na trasie z Radomia do Warszawy nadal trwają prace modernizacyjne. Trasa z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego prawdopodobnie zostanie zamknięta od września przyszłego roku na kilka miesięcy. Brak kursujących pociągów głownie dotknie pasażerów Kolei Mazowieckich, dlatego pociągi zostaną zastąpione przez autobusy kursujące z Dworca Zachodniego.
Przewoźnicy poszczególnych województw również wprowadzą zmiany w rozkładach. Koleje Mazowieckie uruchomią między innymi przyspieszony pociąg z Warszawy Centralnej do Siedlec o 17:50. Koleje Śląskie otworzą nowe bezpośrednie połączenia z Oświęcimia do Bytomia, Tarnowskich Gór i Lublińca. Koleje Małopolskie miały uruchomić 30 nowych połączeń z Krakowa do Tarnowa oraz 10 na trasie Tarnów-Krynica, lecz obecnie między innymi problemy kadrowe przewoźnika nie pozwalają na uruchomienie nowych tras. Zmiany w rozkładach wprowadzą również Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie czy PKP SKM Trójmiasto, więcej informacji na stronach przewoźników.
© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami