TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2015-10-30 - Polsko-Tunezyjskie Forum Agentów i Organizatorów Turystyki w Monastyrze

W dniu 27 października 2015 roku w Monastyrze odbyło się Polsko-Tunezyjskie Forum Agentów i Organizatorów Turystyki PIT.

reklama


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele:



"Jest to ważny moment dla środowiska turystycznego, zarówno dla touroperatorów, jak i agentów turystycznych. To także ważna chwila dla rozwoju destynacji tunezyjskiej. Dobiegł bowiem końca sezon turystyczny 2015, w czasie którego miały miejsce tragiczne wydarzenia, które były ciosem nie tylko dla turystyki tunezyjskiej, ale także turystyki polskiej i turystyki światowej" mówił podczas otwarcia forum Paweł Niewiadomski, prezes PIT.





"To dobra wiadomość, że uczestniczymy w tym wydarzeniu w tak bardzo reprezentatywnym składzie. Mamy wśród nas zarówno agentów turystycznych, jak i touroperatorów specjalizujących się w kierunku jakim jest Tunezja" -dodał prezes.

W pierwszej części spotkania wzięła udział tylko strona polska. Padły następujące pytania:



Wywiązała się żywa dyskusja. Padło wiele ciekawych spostrzeżeń. Uczestnicy podkreślali, iż warto czerpać informacje ze sprawdzonych źródeł, czytaj mediów turystycznych, ze stron ambasad, ministerstw turystyki czy stron PIT. Tylko taki przekaz uzyskany z pierwszej ręki może być wiarygodny. Należy także wspierać Tunezję w tak trudnych dla niej czasach.





Poniżej kilka odpowiedzi na zadane pytania.

"Branża turystyczna jest "zarzynana" z racji tego, iż media poszukują sensacji, a polski rząd nie zdaje sobie sprawy z tego, iż jeden komunikat może przynieść ogromne straty nie tylko dla agentów, ale dla całej gospodarki. Druga kwesta jest taka, że właściciele biur powinni więcej czasu poświecić na rozmowę ze swoimi pracownikami na temat, co dany komunikat wnosi i jak się przygotować, co ta informacja oznacza dla klienta i w jaki sposób rozmawiać z klientami w momencie, kiedy mówimy o zagrożeniach" - powiedziała Barbara Jemioł - szkoleniowiec branży turystycznej.

"Tunezja znalazła się w nietypowym dla siebie momencie. Musimy zrobić wszystko, by nie dać umrzeć tej destynacji. Każdy dobrze wie, iż potrzeba wielu inwestycji i lat, by przywrócić dany kierunek.My, jako branża musimy być bardziej zwarci" mówił Kamil Kurak, TravelEkspert.

"Moim zdaniem Tunezja się obroni, ponieważ kierunek ten ma wiele atutów. Przede wszystkim jest to idealna destynacja dla rodzin z dziećmi. Krótki lot - 2 godz. 40 min., ciepłe morze z przepięknymi piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza, smaczna kuchnia, no i co ważne dobra cena w stosunku do jakości usług. Polacy cenią sobie również pobyty w hotelach z polskimi animacjami, których w Tunezji jest coraz więcej. Teraz potrzebny jest czas na uspokojenie sytuacji" - komentuje Wiesława Przybylska - Sun&Fun.

"Zastanówmy się, czy po tym trudnym okresie, który nastał dla krajów afrykańskich nie należy wynegocjować niższych cen u hotelarzy. Według mnie receptą na to wszystko jest stwierdzenie: "Cena czyni cuda" powiedziała Marzena Pałgan - Panorama Tour.

Na sam koniec pierwszej części spotkania prezes PIT zaprezentował istotne zagadnienia w związku z wprowadzeniem przez KE nowej dyrektywy turystycznej. O nowej dyrektywie pisaliśmy w aktualności: Parlament Europejski przyjął dyrektywę turystyczną

"Nowa dyrektywa jest tzw. dyrektywą maksymalnej harmonizacji - większość jej postanowień będzie obowiązywała we wszystkich krajach UE. Po wejściu w życie tej dyrektywy różnica w warunkach prowadzenia działalności gospodarczej pomiędzy organizatorami turystyki w Unii będzie bardzo mała, o co zabiegali przedsiębiorcy z różnych krajów. To oznacza, że Polska nie może wprowadzić przepisów bardziej, lub mniej surowych. Będzie mniej zamieszania jeżeli chodzi o różnicę w poziomie ochrony konsumentów, a także obowiązków ze strony organizatorów turystyki" mówił Paweł Niewiadomski.

"Nowe przepisy nie obejmą swoim zakresem turystyki biznesowej, a także usług dodatkowych, w tym wycieczek fakultatywnych" dodał prezes."Niezależnie od tego, kto świadczy usługi turystyczne( parafia, fundacja, biuro podróży, agent, touroperator) będą podlegać tym samym przepisom" - dodał prezes.

Drugą, oficjalną część forum zainaugurował Paweł Niewiadomski:
"Rozpoczynamy właściwą część Polsko - Tunezyjskiego Forum Agentów i Organizatorów Turystyki. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować organizatorom tego wydarzenia, a w szczególności władzom tunezyjskim, Tunezyjskiemu Urzędowi d/s Turystyki za zorganizowanie i zaproszenie nas do udziału w tym forum. Inicjatywa zorganizowania tego wydarzenia jest niezwykle cenna dla wzajemnych kontaktów i działań na rzecz rozwoju ruchu turystycznego w destynacji tunezyjskiej. Dziękujemy, za to, że możemy na własne oczy zobaczyć, jakie kroki zostały podjęte w celu przywrócenia ruchu turystycznego na tej ziemi. Władze tunezyjskie wykonały wielką pracę, a bezpieczeństwo w tym kraju stoi na podobnie wysokim poziomie, jak w krajach europejskich, uważanych za bezpieczne"





Głos zabrał także Riadh Dkhili, dyrektor ds rynków w Tunezyjskim Urzędzie ds. Turystyki:
"Chciałbym w imieniu Tunezyjskiego Urzędu d/s Turystyki podziękować Polskiej Izbie Turystyki za wybranie naszego kraju na zorganizowanie tego forum. Zapewne wiecie, że żaden kraj nie jest w stanie w pełni odizolować się od aktów terroru. Władze
Tunezji dokładają wszelkich starań, by odbudować zaufanie turystów. Pomimo działań statystyki nie są dla nas optymistyczne. Na chwilę obecną notujemy spadek ilości turystów z Polski o 75%. Jest to w pewnym sensie zachęta dla nas, żeby wspólnie odzyskiwać utraconą pozycje Tunezji na rynkach europejskich, a zwłaszcza na rynku Polskim. Wasza obecność w tak licznym gronie potwierdza zaangażowanie w sprawę Tunezji. Dziękujemy za wasze wsparcie, którego tak bardzo potrzebujemy"



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com