TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2016-03-22 - ZOPOT analizują główne rynki turystyczne dla turystyki przyjazdowej

Austriacy przyjeżdżają do Polski najczęściej w interesach, Belgowie na samodzielne lub grupowe objazdówki, a Chińczycy najczęściej odwiedzają Polskę jako część większego objazdu po Europie Środkowej - wynika z danych udostępnionych przez Polską Organizację Turystyczną.

reklama


Odwiedzający Polskę Niemcy czy Austriacy preferują noclegi w hotelach wyższej klasy, z kolei Belgowie preferowali pensjonaty, obiekty agroturystyczne czy domki do wynajęcia.

POT opublikował Analizę Rynków Zagranicznych sporządzoną na podstawie sprawozdań Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej za rok 2015.

W obszernym, trzystustronicowym dokumencie można zapoznać się z analizą rynków: Austrii, Niemiec, Chin, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Niemiec, Rosji, krajów skandynawskich, USA, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. W dokumencie można też zapoznać się z analizą działań promocyjnych na każdym z omawianych rynków, jak i analizę działań konkurencji.

Cele przyjazdów Francuzów do Polski: zwiedzanie to 26 % turystów, cel podróży zawodowy lub służbowy to prawie 42 %. Reszta to odwiedziny u znajomych lub krewnych. Niewielki 1,4% ogółu, stanowił w roku 2015 tranzyt, byli to na przykład pasażerowie korzystający z usług PLL LOT (rejsy samolotowe z Francji do USA, z przerwą na krótkie zwiedzanie Warszawy). Znaczna część, bo ponad połowę odwiedzających nasz kraj, spędza swój pobyt w hotelach (70%). Polska dla Francuzów jest atrakcyjnym krajem, zarówno z powodu bliskiej odległości, a więc i niskich kosztów dotarcia, jak i również z powodu oferowanego produktu turystycznego, wysokiego poziomu bezpieczeństwa, łatwości korzystania ze środków płatniczych, wymiany pieniędzy oraz możliwości komunikacji bezpośredniej na miejscu, w kraju i wreszcie bardzo dobrej kuchni - to jeden z wniosków dotyczących przyjazdów turystów z Francji.

POT zwraca uwagę także na to, że nie wszystkie działania rządu są korzystne dla turystyki. Jako przykład można przytoczyć regulacje wizowe dla turystów z Rosji. Od września 2015 r. obowiązują nowe zasady wydawania wiz do krajów Schengen obywatelom m.in Federacji Rosyjskiej. Zmiany polegają na obowiązku składania odcisków palców przy składaniu wniosku wizowego. Przy okazji tej zmiany Polska, jako jedyny kraj grupy Schengen, pozbawiła rosyjskie biura podróży akredytacji, która umożliwiała działanie w imieniu klienta przy uzyskiwaniu wizy (z wyłączeniem jednorazowej wizyty w Konsulacie lub Centrum Wizowym w celu złożenia odcisków palców). Trwają obecnie starania o przywrócenie poprzedniego stanu prawnego zauważają autorzy raportu.

Więcej wniosków można znaleźć w analizie ZOPOT zamieszczonej poniżej.


Możesz także pobrać plik: turinfo_20160322_analiza_rynk_w_zopot__2015.pdf



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com