TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
America on Line podaje za agencją Reuters, że każdego roku kilkunastu turystów z Japonii po pobycie w Paryżu musi poddać się terapii psychologicznej. Japończycy przeżywają ogromny szok, gdyż wrażenia z pobytu w Paryżu nie odpowiadają ich oczekiwaniom. "Paryski syndrom" został opisany po raz pierwszy w psychologicznym magazynie Nervure w 2004 roku.
reklama
Paryż bardzo często nie odpowiada wyobrażeniom turystów z Japonii. Yousef Mahmoudia, paryski psycholog przyznaje - Co trzeci pacjent natychmiast dochodzi do siebie, co trzeci ma nawroty, reszta cierpi na psychozę.
W bieżącym roku ambasada Japonii została zmuszona do odesłania do kraju przynajmniej cztery osoby, w tym dwie kobiety, które zeznawały, że w ich pokoju hotelowym został podłożony podsłuch, a we Francji uknuto przeciwko nim spisek.
Innym przypadkiem był mężczyzna, który podawał się za króla Ludwika XIV oraz kobieta, której wydawało się, że atakuje ją kuchenka mikrofalowa.
Psycholog Herve Benhamou wyjaśnia - Zdarza się, że słabo odporni turyści tracą w Paryżu swoje rzeczy. Gdy ich wyobrażenie o Francji kłóci się z rzeczywistością, może to powodować kryzys.
Bernard Delage pracuje w stowarzyszeniu, które pomaga japońskim rodzinom zaaklimatyzować się we Francji. Delage przyznaje - W japońskich sklepach klient jest stawiany na piedestale, podczas gdy tutaj obsługa czasem nie raczy na niego spojrzeć.
Aimi, turystka z Japonii podkreśla - W naszych wyobrażeniach Paryż to miasto marzeń. Wszyscy Francuzi są piękni i eleganccy. Kiedy jednak tu przyjeżdżamy, zauważamy, że Francja to całkowite przeciwieństwo Japonii.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami