TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-19 - Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin

Kolejna polska restauracja otrzymała gwiazdkę Michelin. To trzeci lokal z tym prestiżowym wyróżnieniem w Polsce, a pierwszy w Krakowie.

reklama


Michelin zaprezentował tegoroczną edycję przewodnika Main Cities of Europe. Obejmuje on 39 miast w 23 krajach i rekomenduje ponad 1.850 restauracji. Po wyzwaniach ostatnich trzech miesięcy, cieszę się, że opóźnione uruchomienie przewodnika Michelin Main Cities of Europe 2020 zbiega się w czasie ze stopniowym ponownym otwieraniem restauracji w całej Europie po złagodzeniu ograniczeń wprowadzonych podczas pandemii. Te nowe nagrody podkreślają zakres i jakość restauracji rozsianych po krajach Europy. Wiemy, że restauratorzy chcą na nowo odkryć radość z jedzenia na świeżym powietrzu. Wiem również, że nasze zespoły inspektorów podzielają te same emocje i nie mogą się doczekać powrotu do jedzenia na mieście - powiedziała Gwendal Poullennec, dyrektor przewodnika Michelin.

Po raz pierwszy w historii gwiazdka Michelin trafiła do Krakowa. Otrzymała ją Bottiglieria 1881, gdzie szefem kuchni jest Przemysław Klima. Swoje gwiazdki utrzymały warszawskie restauracje: Atelier Amaro i Senses.

Oprócz tego, dwie nowe restauracje otrzymały wyróżnienie Bib Gourmand. Są to Szóstka z Warszawy, oraz Fiorentina z Krakowa. Polscy wyróżnieni odznaczeniami Bib Gourmand poniżej.
%

Po raz pierwszy w przewodniku pojawiła się stolica Słowenii, Lublana. Gwiazdką Michelin została uhonorowana restauracja Atelje, pod kierownictwem szefa kuchni Jorga Żupana.

Przez cały ten kryzys pomagaliśmy wspierać branżę za pośrednictwem naszych stron internetowych i platform mediów społecznościowych, podkreślając inicjatywy podejmowane przez restauracje, aby pomóc im w walce z kryzysem. Będziemy nadal zwracać uwagę na wysiłki szefów kuchni i zachęcać naszych czytelników do ponownego przeżycia wspaniałych doświadczeń związanych z jedzeniem na świeżym powietrzu - dodała Gwendal Poullennec.

MIichelin Guide Main Cities of Europe 2020 w skrócie:


Poniżej lista laureatów.

Możesz także pobrać plik: turinfo_20200619_main_cities_of_europe_2020_awards_list_-19_june_2020.pdfWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com