TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-13 - Indonezja nie chce na Bali backpackersów

Nie wiadomo, czy na trwałe, ale polityka turystyczna Indonezji z zakresie przyjmowania turystów na Bali ulega zmianie.

reklama


Jak powiedział minister koordynator ds. morskich i inwestycji Luhut Pandjaitan Będziemy selekcjonować turystów, którzy przyjadą z wizytą. Nie chcemy, by na Bali przyjeżdżali turyści z plecakami, chcemy, by wyspa pozostała czysta i by przyjezdni byli ludźmi o odpowiednich walorach.

Jego wypowiedź, choć mająca sens biznesowy, burzy mit gościnnej wyspy. Spojrzenie czysto finansowe w tak delikatnym czasie może również skłonić wiele osób do omijania wyspy, gdyż nie każdy lubi jak mu się do portfela zagląda.

Co więcej sama Bali przeżywa potężne problemy gospodarcze związane z bardzo mocnym ograniczeniem ruchu turystycznego. Indonezja próbując ratować sytuację wprowadzała programy zachęcające do odwiedzin wyspy przez zamożnych Indonezyjczyków, a w maju przeniesiono na Bali kilka tysięcy pracowników ministerstw z Dżakarty.

W wypowiedzi ministra razi jeszcze sugestia, iż to turyści są (współ)winni brudowi czy zaśmieceniu wyspy. Niestety patrząc na realia Azji, turyści prawdopodobnie stanowią mniejszy problem, niż brak oczyszczalni ścieków i sortowania/wywozu śmieci (zamiast wrzucania ich do rzek).Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com