TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-26 - Grecja: potrzebujemy nowego modelu rozwoju turystyki

Grecja potrzebuje nowego modelu rozwoju turystyki - przekonywali premier Kiriakos Mitsokatis i prezes Greckiej Konfederacji Turystyki (SETE), Janis Retsos.

reklama


Jak podaje serwis Greek Travel Pages, podczas 28. zgromadzenia ogólnego Greckiej Konfederacji Turystyki, Retsos nawiązał do potrzeby opracowania krajowego planu rozwoju, który doprowadziłby do tego, że Grecja stałaby się bardziej "dojrzałym" celem turystycznym o wysokich standardach.

Szef SETE podkreślał, że działalność turystyczna nie może istnieć bez ochrony środowiska i nie można mówić o zrównoważonym i długoterminowym rozwoju turystyki, jeśli nie obejmuje on koncepcji zrównoważonego rozwoju w sposób kompleksowy. A to oznacza ochronę środowiska, wzajemność społeczną, zwiększenie lokalnego zatrudnienia, utrzymanie i promowanie lokalnej kultury.

Retsos podkreślał potrzebę opracowania kompleksowego planu, który porzuci "krótkowzroczną logikę" z minionych czasów, która koncentrowała się na kolejnych "rekordowych latach", ale nie dostrzegała szerszego obrazu greckiej turystyki. Mam na myśli ogólny plan, który dokładnie określi pozycję turystyki w Grecji w nowej dekadzie... Teraz jest czas na planowanie greckiej turystyki na najbliższe 10 lat - przekonywał/

W podobnym tonie wypowiadał się także premier Grecji, który wyrażał ostatnio potrzebę zmiany modelu turystyki w Grecji i postawienia zrównoważonego rozwoju w centrum doświadczeń turystycznych oferowanych gościom kraju. Mitsotakis popiera również fakt, że Grecja musi przestać mierzyć sukces swoich sezonów turystycznych po prostu na podstawie liczby przyjazdów i dążyć do osiągnięcia pozycji lidera w zakresie zrównoważonej turystyki. Jego zdaniem, nowy model wzrostu Grecji skupiałby się na partnerstwie publiczno-prywatnym z naciskiem na gospodarkę ekologiczną i równy rozwój produkcji rolnej i przemysłowej, zawsze w powiązaniu z sektorem usług.

Nie ma wątpliwości, że w naszych wysiłkach na rzecz zaprojektowania nowego, wysokiej jakości produktu turystycznego na następną dekadę, decydującą rolę odgrywać będzie ochrona środowiska. Jako promocja naszego unikalnego dziedzictwa kulturowego i naszego sektora rolno-spożywczego wysokiej jakości będzie odgrywać decydującą rolę. Wszystkie te sektory są ze sobą powiązane i to od nas zależy, czy uda nam się zebrać i opracować długoterminowy plan na rzecz trwałego dobrobytu - powiedział grecki premier.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com