TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-27 - Następca Alitalii rozpoczyna sprzedaż biletów

Italia Trasporto Aereo S.p.A., linia lotnicza, która ma być następcą upadającej Alitalii rozpoczyna sprzedaż biletów.

reklama


Na stronie www.itaspa.com można kupić na loty wykonywane od 15 października, czyli dnia zakończenia działalności przez Alitalię, o którym pisaliśmy w aktualności Alitalia wstrzyma działalność.

W siatce połączeń ITA znajdą się takie kierunki jak m.in. Amsterdam, Ateny, Barcelona, Monachium, Bruksela, Kair, Tokio Haneda, Nowy Jork, czy Buenos Aires. Na początku działalności przewoźnik będzie obsługiwać 61 połączeń do 45 destynacji, a do 2025 r. liczba ta ma wzrosnąć do 89 tras i 14 destynacji.

Rozpoczęcie sprzedaży następuje po uzyskaniu certyfikatu przewoźnika lotniczego, który ITA uzyskała od ENAC (Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego) w dniu 18 sierpnia 2021 r.

Italia Trasporto Aereo jest własnością włoskiego rządu, a nadzór nad nią sprawuje tamtejszy resort finansów. Linia będzie koncentrować swoją działalność w węzłach: Rzym-Fiumicino i Mediolan-Linate. ITA złożyła Alitalii wiążącą ofertę kupna 52 samolotów oraz odpowiedniej liczby slotów.

Jak podał serwis Travel Quotidiano, w siedzibie przewoźnika odbyło się spotkanie pomiędzy kierownictwem ITA a związkami zawodowymi, podczas którego, na zakończenie spotkania, przedstawiono informacje na temat planów gospodarczych i społecznych oraz inicjatyw pracowniczych, a także liczby zatrudnionych i warunków pracy. Związki zawodowe potwierdziły strajk w transporcie lotniczym zwołany na 24 września.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com