TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Pracownica linii lotniczych British Airways, Nadia Eweida domaga się od przewoźnika 120 tysięcy funtów odszkodowania. Kobieta chce zadośćuczynienia za to, że w 2006 roku zabroniono jej w pracy nosić krzyżyk na szyi.
reklama
Nadia Eweida pozwała British Airways do londyńskiego sądu. Kwota 120 tys. funtów obejmuje odszkodowanie i zwrot pensji utraconej wskutek trzymiesięcznego odsunięcia jej od pracy. Pracownica działu odpraw pasażerskich została bowiem na 3 miesiące zawieszona w obowiązkach. Później przewoźnik odwołał zakaz noszenia widocznych symboli religijnych i przywrócił Eweidę do pracy.
Kobieta teraz żąda, by brytyjskie linie uznały, że przepisy te oznaczały dyskryminację na tle religijnym. Pozew Eweidy popiera grupa obrony praw człowieka Liberty. Rzeczniczka organizacji Mairi Clare Rodgers oznajmiła, że wyroki sądów pracy były niesprzyjające dla Eweidy. W ten sposób pokazano, że ludzie nie mogą swobodnie wyrażać swoich poglądów religijnych.
Wyrok londyńskiego sądu ma zapaść w najbliższych tygodniach.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami