TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-14 - Tajlandia chce przyciągnąć turystów

Do Bangkoku i prowincji Chonburi, Petchaburi, Prachuap Khiri Khan i Chiang Mai zaszczepieni turyści wjadą bez konieczności odbywania kwarantanny. Eksperymentalne otwarcie ma ratować kraj przed problemami jakim jest brak przychodów z turystyki.

reklama


Także lokalny program szczepień, na który władze kładą duży nacisk, ma pomóc w ograniczeniu problemów zdrowotnych i ma pozwolić na nie wprowadzanie zamknięć czy lockdownów. Niestety w Tajlandii zaszczepiono dotąd tylko ok. 16 proc. populacji. W następnych tygodniach do programu otwarcia dołączy następne 21 regionów i prowincji podał rzecznik rządu Tanakorn Wangboonkongchana. Takie zmiany mają być ratunkiem dla miejscowej gospodarki.

W 2020 roku z uwagi na koronawirusa liczba turystów spadła o 83 proc. Przed pandemią turystyka odpowiadała za około 20% PKB Tajlandii, więc brak turystów dotknął mocno cały kraj. Wiele krajów, w tym USA i Wielka Brytania nadal odradzają swoim obywatelom podróże do Tajlandii. Polskie MSZ także nie zachęca do podróży do Tajlandii Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do południowych prowincji (...) Na pozostałym terytorium Tajlandii, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności. (...) W 2019 roku odbyły się w Tajlandii pierwsze od wojskowego zamachu stanu wybory powszechne. Opozycja zakwestionowała ich przebieg oraz wyniki, a sytuacja polityczna jest napięta. Nie można wykluczyć nagłej eskalacji sporu politycznego, protestów, blokowania budynków użyteczności publicznej i utrudnień w przemieszczaniu się.
W południowych prowincjach Tajlandii regularnie dochodzi do ataków terrorystycznych z użyciem bomb i broni palnej.
W rejonie pogranicza z Mjanmą działają gangi przemytników. Siły porządkowe mogą prowadzić tam operacje.
(...) Tajlandia jest państwem zagrożonym terroryzmem.
źródło: www.gov.plWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com