TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2018-02-08 - Bezpłatne zwiedzanie kujawsko-pomorskich atrakcji

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach akcji "Poznaj swój region z przewodnikiem", która odbędzie się 24 i 25 lutego.

reklama


W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy od 9 lutego na stronie rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl .

To kolejna odsłona naszej dorocznej akcji wspólnego poznawania Kujaw i Pomorza z przewodnikiem. W bogatej ofercie muzeów, kół przewodnickich i klubów turystycznych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy dzieci, młodzież, seniorów i całe rodziny - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W przygotowanie akcji włączyło się prawie 40 instytucji i organizacji z regionu. Na mieszkańców i turystów czeka kilkadziesiąt propozycji spędzenia wolnego czasu - zwiedzanie wystaw, zabytków i innych atrakcji turystycznych, a także prelekcje, rajdy oraz gry miejskie.

W programie między innymi spacer tematyczny "Apteka w krajobrazie miejskim ukryta", zakończony spotkaniem z zielarką w Żninie; zwiedzanie zabytkowego księgozbioru bernardynów bydgoskich; wycieczka śladami św. Walentego w Chełmnie; gra miejska "Zagadki centrum miasta" w Inowrocławiu; rajd "Bydgoszcz nocą"; spacer po toruńskiej Starówce poświęcony mniej znanym legendom i opowiastkom o Toruniu; a także zwiedzanie Zamku Golubskiego oraz Fortu Wielka Księża Góra w gminie Grudziądz. Warto też zwrócić uwagę na szereg spotkań poświęconych Annie Wazównie, które organizujemy w roku obchodów 450. rocznicy urodzin tej wyjątkowej, związanej z naszym regionem, księżniczki.

Z oferty można skorzystać w 22 miejscowościach: