TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-04-12 - Airbnb nie wycofa się z Zachodniego Brzegu

We wtorek, tj. 9 kwietnia 2019 roku Airbnb potwierdził, że nie wprowadzi w życie planowanego usunięcia izraelskich kwater na okupowanym Zachodnim Brzegu, ale również nie ma zamiaru zatrzymywać środków pieniężnych, które uzyska w wyniku rezerwacji na tamtejszym terenie.

reklama


W listopadzie ubiegłego roku Airbnb zapowiedział usunięcie ze swojego portalu około 200 miejsc zakwaterowania, które są położone na terenach spornych pomiędzy Izraelem a Palestyną. Decyzja ta została potępiona przez Izrael i zakwestionowana w niektórych jurysdykcjach USA.

W wyniku spraw sądowych jakie zostały wniesione przeciwko tej decyzji zarówno w Jerozolimie jak i w USA, Airbnb zapowiedział, że "nie podejmie dalszych działań w celu usunięcia obiektów na Zachodnim Brzegu Jordanu z platformy".

"Polityka Airbnb ogłoszona w listopadzie ubiegłego roku była jawną dyskryminacją żydowskich użytkowników strony internetowej" - powiedziała Nitsana Darshan-Leitner, jedna z prawniczek biorąca udział w sprawie w sądzie USA. "Pochwalamy Airbnb za uznanie, że wylądował po złej stronie tej kwestii i zmianę polityki".

Na stronie internetowej Airbnb zamieścił oświadczenie"Zgodnie z warunkami ugody, Airbnb nie posunie się naprzód z usuwaniem z platformy kwater na Zachodnim Brzegu. Rozumiemy złożoność kwestii i nadal będziemy prowadzić działalność na całym Zachodnim Brzegu, ale Airbnb nie będzie czerpać zysków z działalności w tamtejszym regionie. Wszelkie zyski wygenerowane dla Airbnb przez działalność na okupowanym terenie zostaną przekazane organizacjom non-profit zajmującym się pomocą humanitarną, które służą ludziom w różnych częściach świata. Airbnb będzie również stosować to samo podejście w przypadku innych spornych obszarów m.in.Osetii Południowej i Abchazji".

Airbnb zaprzecza również, że plan wycofania z giełdy obiektów na Zachodnim Brzegu Jordanu był wymierzony w Izrael. "Airbnb nigdy nie zbojkotował Izraela, izraelskich firm ani ponad 20.000 izraelskich gospodarzy, którzy są aktywni na platformie Airbnb"- napisano w oświadczeniu firmy.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com