TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2018-11-02 - Chiny staną się największym rynkiem lotniczym na świecie

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ujawniło, że obecne tendencje w transporcie lotniczym sugerują, iż liczba pasażerów może wzrosnąć do 8,2 miliarda w 2037 roku.

reklama


IATA opublikowało najnowszą aktualizacje 20-letniej prognozy w lotnictwie. W ciągu najbliższych dwóch dekad prognoza przewiduje 3,5% złożony roczny wzrost (CAGR), co doprowadzi do podwojenia liczby pasażerów w stosunku do obecnego poziomu. Stowarzyszenie ostrzegło jednak, że perspektywy wzrostu w transporcie lotniczym oraz korzyści gospodarcze płynące z lotnictwa mogą zostać ograniczone, jeśli rządy wdrożą środki protekcjonistyczne.

Lotnictwo rośnie, co przynosi ogromne korzyści dla świata. Podwojenie liczby pasażerów linii lotniczych w ciągu najbliższych 20 lat mogłoby wesprzeć 100 milionów miejsc pracy na całym świecie. Istnieją dwie ważne rzeczy, które wyróżniają tegoroczną prognozę. Po pierwsze, obserwujemy geograficzne zmiany w światowym ruchu lotniczym. Po drugie, przewidujemy negatywny wpływ restrykcyjnych środków protekcjonistycznych wprowadzonych przez rządy- powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny i dyrektor generalny IATA.

Największy wzrost jest notowany w regionach Azji i Pacyfiku. Wzrost na tym rynku jest napędzany przez połączenie stałego, silnego wzrostu gospodarczego, poprawy dochodów gospodarstw domowych oraz korzystnej sytuacji demograficznej i profilu demograficznego.

Prognozy przewidują:



Lotnictwo stoi w obliczu kryzysu związanego z infrastrukturą. Rządy muszą ściśle współpracować z przemysłem, aby lotnictwo się rozwijało i było opłacalne.Świat odniesie jeszcze większe korzyści z lepszej łączności. Jednak przy tym tempie, porty lotnicze i organy kontrolujące ruch lotniczy nie będą w stanie sprostać popytowi. Rządy muszą strategicznie planować przyszłość. Podjęte obecnie decyzje będą miały wpływ na wartość ich regionów- powiedział de Juniac.

Obowiązek tworzenia sprawozdań dotyczących emisji, który rozpocznie się 1 stycznia 2019 r. w ramach systemu kompensacji i redukcji emisji dwutlenku węgla dla lotnictwa międzynarodowego, pomoże zmobilizować przemysł lotniczy do inwestowania w bardziej paliwooszczędne samoloty -podsumował de Juniac.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com