TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2024-02-06 - Turcja chwali się wynikami za 2023 rok

Rok 2023 okazał się rekordowym rokiem dla turystyki w Turcji. Kraj odwiedziło 56,7 milionów zagranicznych turystów.

reklama


To znaczący wzrost o 10% w porównaniu z rokiem 2022. Według danych udostępnionych przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji, dochody z sektora turystycznego zwiększyły się o 17% rok do roku, osiągając poziom 54,3 miliardy dolarów, a średnia cena za nocleg wyniosła 99 dolarów. Stanowi to rekordowy wynik dla Turcji zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i dochodów z turystyki.

Turcja zamierza wykorzystać ten sukces, dążąc do przyciągnięcia 60 milionów turystów i osiągnięcia 60 miliardów dolarów dochodu z turystyki do końca 2024 roku. W ramach strategii rozwoju turystyki, której priorytetem jest dotarcie do zróżnicowanych rynków, a Turcja będzie kontynuować swoje działania na dotychczasowych rynkach strategicznych, równocześnie koncentrując się na pozyskiwaniu nowych rynków docelowych w 2024 roku.

Słynąca z wyjątkowego położenia geograficznego - otoczona z trzech stron lazurowym morzem - oraz bogactwa historycznego, Turcja wyróżnia się jako pełen atrakcji raj dla podróżnych przez cały rok. Kraj podejmuje odważne kroki, aby zaprezentować światu swoje walory turystyczne, przyciągając uwagę odwiedzających niezwykłą różnorodnością opcji, w tym wspaniałymi wycieczkami po fascynujących miastach, aktywnościami sportowymi, międzynarodowymi wydarzeniami i festiwalami.

Oferta turystyczna Trkiye (Turcji) nie ogranicza się jednak wyłącznie do najpopularniejszych destynacji. Urok tego kraju wykracza poza jego najsłynniejsze zabytki, obejmując ukryte skarby, takie jak cuda archeologiczne. Turcja w 2023 roku zwiększyła liczbę trwających projektów archeologicznych do 720. Według prognoz w 2024 roku ich liczba wzrośnie do 750. Ponadto, kraj oczarowuje odwiedzających, poprzez oświetlanie nocą popularnych stanowisk archeologicznych, przekształcając te historyczne skarby w zapierające dech w piersiach spektakle pod wieczornym niebem. Miejsca, takie jak Efez w okolicach Izmiru, Hierapolis w regionie Denizli, czy Patara i Side w prowincji Antalya, nie tylko prezentują historię Turcji, ale także oferują odwiedzającym wyjątkową okazję do bliższego poznania bogatego dziedzictwa kulturowego kraju.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com