TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-04-30 - Nadzieja dla turystyki - zmierzamy w dobrą stronę

Kontrola zachorowań i coraz większa presja społeczna sprawiają, że rządy i samorządy w krajach europejskich powoli otwierają się na turystów.

reklama


Cieszy postawa wiceszefowej Komisji Europejskiej Viery Jourovej, która podkreśliła, że restrykcje w podróżowaniu w UE muszą być szybko zniesione, a w procesie tym należy uniknać dyskryminacji ze względu na narodowość i wziąć pod uwagę sytuację epidemiczną.

Sycylia uruchamia fundusz 50 mln euro dopłat dla turystów z dofinansowaniem do: biletu lotniczego do 50% ceny, darmowego biletu wstępu do muzeum i wykopalisk archeologicznych oraz sfinansowania co trzeciego noclegu.

Restauracje w Polsce, które cierpią z powodu zamknięcia, mogą liczyć m.in. na pomoc władz Sopotu. Władze miasta chcą udostępnić właścicielom lokali miejską przestrzeń i pozwolić działać w parkach. Takie oryginalne rozwiązanie umożliwi branży restauratorskiej obsługę większej liczby klientów przy zapewnieniu bezpieczeństwa epidemiologicznego i dobrego samopoczucia klientów.

W Grecji jest planowane od 1 czerwca otwarcie restauracji i hoteli. Od 4 maja będzie można podróżować po kraju, a np. szkoły będą stopniowo otwierane począwszy od 11 maja. Sekretarz stanu Giorgos Gerapetritis informuje, że kraj w lecie będzie dostępny dla turystów zagranicznych, jednak możliwe są wymagania zaświadczeń o stanie zdrowia. Na razie greckie granice pozostaną zamknięte dla ruchu spoza UE oraz z Włoch i Hiszpanii.

Czechy także zaliczają się do krajów w których jest możliwy ruch turystyczny i to już od 5 dni. Osoby powracające z wyjazdów muszą po powrocie wykonać test na koronawirusa, albo odbyć dwutygodniowa kwarantannę.

Nowa Zelandia ogłosiła w poniedziałek zwycięstwo nad epidemią, a we wtorek 28 kwietnia zniesiona została część z ograniczeń. Dostępne są plaże i gastronomia na wynos. Kolejny krok - otwarcie centrów handlowych, lokali usługowych czy barów - to kwestia co najmniej dwóch tygodni.

Także Austriacki rząd mówi o otwieraniu sektora turystycznego "krok po kroku", jednak nie ma tu jeszcze konkretów. Austria wykonuje dużo testów i przy wykonanych około 25 tys. testów na 1 mln mieszkańców ma większe szanse zepchnąć wirusa do defensywy.

My Polacy, aby turystyka ruszyła szybciej, możemy coś zrobić - pilnujmy się i innych, przestrzegajmy zasad odstępu i sanitarnych (czyste ręce, maseczki na nos i twarz). Pamiętajmy, że jedna zarażona osoba bagatelizujące swoje objawy może nie przestrzegając zasad może zarazić wiele osób i może to blokować kolejne etapy odmrażania Polski, a w tym i polskiej turystyki.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com