TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-09 - W Bułgarii protesty po wznowieniu obostrzeń

Od 7 września wprowadzono nowe restrykcje epidemiczne w Bułgarii. Wobec braku odszkodowań za nie i dużej liczby problemów z dotychczasową pomocą bułgarska branża turystyczna, gastronomiczna, hotelarska, przewozów osobowych i hazardowa zorganizowała w dniu wczorajszym protest w Sofii i innych miastach.

reklama


Wczoraj na znak protestu lub z przyczyn ekonomicznych wielu restauratorów i właścicieli lokali rozrywkowych nie podporządkowało się nowym regulacjom nakazującym zamykanie po 23:00 lokali gastronomicznych oraz całkowite zamknięcie dyskotek, klubów i kasyn.

Branża gastronomiczna szacowała, że potrzeba około 500 mln euro na odszkodowania w przypadku takich zamknięć jak zaplanowano. Protestujący domagają się także dymisji ministrów: zdrowia Stojczo Kacarowa i turystyki Steli Bałtowej.

Protest poprzedziły wspólne działania organizacji branżowych, na konferencji prasowej dwa największe stowarzyszenia w turystyce - Sojusz Przemysłu Turystycznego w Bułgarii i Konfederacja Bułgarskiego Biznesu Turystycznego, podpisały Memorandum o współpracy i wspólnych działaniach i ogłosiły, że powołają Narodowy Sztab Kryzysowy w celu ratowania branży z kryzysu koronawirusowego. Przedstawiciele stowarzyszeń podkreślali, że ich działania nie będą miały charakteru politycznego i nie będą realizowały celów politycznych. Ich jedynym życzeniem jest, aby osoby zatrudnione w branży mogły pracować.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com