TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-06 - Wyrok w sprawie śmierci turystów

Przed Sądem Rejonowym w Zakopanem zapadł wyrok w sprawie, wypadku w którym zginęło 2 turystów. Do tragedii doszło 12 marca 2018 roku przy hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

reklama


Z powodu silnego wiatru, na terenie obiektu przewróciła się drewniana brama, która przygniotła dwoje przechodniów. Na etapie śledztwa Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem ustalił, że konstrukcja była postawiona nielegalnie, bez wymaganych zezwoleń, a drewniane słupy, podtrzymujące zwieńczenie budowli były zbutwiałe. Początkowo nikt nie chciał się przyznać do wzniesienia konstrukcji. Śledztwo ustaliło, że odpowiedzialny za stan techniczny konstrukcji był jeden z członków zarządzającej hotelem spółki.

Sąd Rejonowy w Zakopanem wydał wyrok już podczas pierwszej rozprawy. Mężczyzna, za nieumyślne spowodowanie śmierci turystów, będące wynikiem "zaniechania utrzymania budowli w odpowiednim stanie technicznym", został skazany na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata, oraz karę grzywny w wysokości 20 tys. zł. Sąd zobowiązał go także do pisemnych przeprosin rodziny zmarłych: 70-letniej kobiety i jej 9-letniego wnuczka.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com