TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-08 - Tureckie władze spodziewają się 25 mln turystów

Tureckie władze chcą przyciągnąć 25 milionów zagranicznych turystów - zapowiadał Minister Kultury i Turystyki, Mehmet Nuri Ersoy.

reklama


Nie idzie nam źle. Cel przyciągnięcia 25 milionów turystów i osiągnięcia 20 miliardów dolarów przychodów, który ogłosiliśmy na początku sezonu pozostaje aktualny i realny - powiedział, cytowany przez internetowe wydanie dziennika Hurriyet Daily News, turecki minister.

Jak powiedział Mehmet Nuri Ersoy, do końca sierpnia Turcję odwiedziło około 17 milionów turystów. Do tej liczby wliczono są także Turków mieszkających na stałe za granicą. Oznacza to wzrost o 1 milion w porównaniu do ogólnej liczby w 2020 roku.

W 2019 roku, Turcja gościła ponad 52 mln turystów, w tym około 7 mln Turków mieszkających za granicą. Przychody z turystyki w przedpandemicznym roku wyniosły 35 miliardów dolarów. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu związane z pandemią w zeszłym roku, liczba zagranicznych turystów spadła o 69% do około 16 milionów, a przychody z turystyki spadły do 12 miliardów dolarów.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com