TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-09-15 - Zbiorowy pozew na finiszu

Obecnie prawie 400 lokali dołączyło do pozwu Izby Gospodarczej Gastronomi Polskiej walczącej o odszkodowanie od Skarbu Państwa za lockdowny.

reklama


Jeszcze przez dwa tygodnie restauratorzy mogą dołączać do pozwu, którego wartość jest szacowana już teraz na 210 mln złotych. Właściciele obiektów gastronomicznych uważają, że zamknięcia działalności były bezprawne m.in. z uwagi na sposób ich wprowadzenia. Lockdowny były wprowadzane rozporządzeniami, a zdaniem przedsiębiorców powinien zostać ogłoszony stan wyjątkowy. Więcej o pozwie zbiorowym www.pozewzbiorowy.iggp.pl

Pozew zbiorowy, zwłaszcza jako narzędzie dość nowe w naszej doktrynie prawnej, to dość długa droga. Jednak ze względu na podział kosztów prawnych (i możliwość zatrudnienia lepszej/większej kancelarii prawnej) może być dobrą drogą dla firm, które poniosły znaczne straty. Największym ryzykiem pozostanie oddalenie pozwu lub wyłączenie jakiś lokali z niego, jednak w takim wypadku można zawsze walczyć indywidualne.

Aby minimalizować ryzyko takiej porażki lub wyłączenia części firm z pozwu, kancelaria prawna przygotowała 13 osobnych pozwów posiadających wspólne warunki:


Dzięki temu szansa na odrzucenie lub wyłączenie pojedynczych firm z pozwu z przyczyn formalno-organizacyjnych maleje pozewzbiorowy.iggp.plWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com