TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-12 - Chorwacki start-up lotniczy wystartuje w przyszłym roku?

Nowa chorwacka linia lotnicza z siedzibą w Zagrzebiu, ma nadzieję na rozpoczęcie komercyjnej działalności w przyszłym roku - poinformował serwis croatiaweek.com.

reklama


Smile Air jest obecnie w trakcie uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), który jest wymagany do rozpoczęcia lotów komercyjnych. Start-up jest ukierunkowany na rozpoczęcie lotów w przyszłym roku i planuje początkowo wynająć dwa Embraery 190, a następnie Airbusa A321 na sezon letni 2020.

Chociaż nazwa linii lotniczych została zarejestrowana w Zagrzebiu w lecie 2017 roku, jej dyrektor i współwłaściciel, Nino Borić, który pracuje od ponad trzydziestu lat w dziedzinie lotnictwa, nie śpieszy się specjalnie i postępuje ostrożnie, by jak mówi "projekt był pozbawiony błędów".

Linia lotnicza będzie początkowo działać w obrębie Europy, Afryki i na Bliskim Wschodzie. Rozszerzenie siatki połączeń na inne kontynenty jest dopiero w fazie planowania.

Firma Smile Air została założona przez trzech związanych z lotnictwem profesjonalistów: Nino Boricia, byłego pilota linii Croatia Airlines - Bernarda Lukaa, oraz Krunoslava Djumlija, byłego inspektora lotów w Chorwackiej Agencji Lotnictwa Cywilnego.

Pomysł ten uzyskał już pewne poparcie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej (HTZ).Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com