TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-11-20 - Sejm znowelizował Tarczę turystyczną - touroperatorzy też dostaną pomoc

A jednak organizatorzy turystyki będą mogli liczyć na jeszcze jakąś pomoc. Sejm w czwartek, 19 listopada wieczorem przyjął nowelizację przepisów dotyczących tarczy antykryzysowej.

reklama


W myśl nowelizacji, touroperatorzy będą mogli skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS za okres od lipca do września, pod warunkiem, że wykażą 75 proc. spadek przychodów w porównaniu z tymi trzema miesiącami rok wcześniej. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili już składki za te 3 miesiące będą mogli zaliczyć je na poczet kolejnych miesięcy. Dodatkowo organizatorzy turystyki oraz hotelarze będą się mogli ubiegać o postojowe jeśli wykażą spadek przychodów o 75 proc.

W nowych przepisach uwzględniono także firmy świadczące działalność usługową w zakresie rezerwacji, gdzie indziej nie sklasyfikowaną, a także obiekty prowadzące działalność leczniczą polegającą na udzielaniu świadczeń w ramach lecznictwa uzdrowiskowego, którzy będą mogli skorzystać z ulgi z ZUS i postojowego za listopad, pod warunkiem spadków przychodu o min. 40 proc.

Za ustawą głosowało 433 posłów, przeciw było 3, a 13 wstrzymało się od głosu. Ustawa została skierowana do Senatu.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com