TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprosiła nowego partnera - Fundację Polskie Hotele Niezależne do współorganizowania Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, która w roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się pod hasłem: "Sukces w hotelarstwie to też odkrywanie potrzeb gościa biznesowego".
reklama
Z ogromną satysfakcją, ale i poczuciem powinności, przyjęliśmy zaproszenie SGH do włączenia się w organizację kolejnej edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. Ta inicjatywa nabiera w dzisiejszych czasach niekwestionowanego znaczenia, gdyż dobrej jakości hotelarstwo to połączenie wysokich kompetencji na wszystkich stanowiskach pracy i we wszystkich obszarach prowadzonej działalności. Wysoka jakość świadczonych usług, a tu myślę przede wszystkim o wykwalifikowanym zespole pracowników, jest dla nas gwarancją satysfakcji Gości, a o to przecież głównie chodzi w naszym biznesie. Myślę, że w obszarze edukacji i upowszechniania wiedzy o hotelarstwie, my jako Polskie Hotele Niezależne, mamy duże doświadczenie, wiele do zaoferowania. Jesteśmy również świadomi wartości i szans, jakie oferuje nam ten warty zaangażowania, konieczny projekt mówi Elżbieta Lendo, prezes Fundacji Polskie Hotele Niezależne.
Cele Olimpiady są bardzo bliskie podstawom funkcjonowania naszej organizacji. Możemy nawiązać tutaj choćby do rozpoczętej współpracy z Wydziałem Turystyki i Działalności Hotelarsko-Gastronomicznej Uniwersytetu Lwowskiego, czy też nowym projektem w naszej Grupie: "Młody Hotelarz". Dlatego zrobimy wszystko, aby wspólnie z SGH promować poważne podejście do zawodu hotelarza, podkreślając przy okazji Olimpiady jego istotę, rangę oraz znaczenie w naszym kraju, który musi stawiać na rozwój turystki Polski i jej regionów. Inwestujmy w młodych ludzi nasz czas, dzielmy się wiedzą, pokazujmy dobre przykłady, a na pewno rozbudzimy w nich pasję hotelarstwa. Edukujmy najlepiej jak potrafimy studentów, naszych młodych, przyszłych partnerów. Już niedługo razem z nimi będziemy witać Gości w naszych progach dodaje.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przystępując do organizacji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich przyjęła założenie, że głównym beneficjentem tego wydarzenia powinna być branża hotelarska. Dlatego już na wstępnym etapie organizacji OUH zwracaliśmy się do jednostek reprezentujących branżę hotelarską z propozycją nawiązania współpracy. Nasze zaproszenie spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony branży. Nie umniejszając znaczenia złożonych deklaracji o współpracy uznaliśmy jednak, że realizacja założonych celów wymaga zacieśnienia takiej współpracy poprzez podjęcie się przez przedstawiciela branży hotelarskiej funkcji współorganizatora OUH. Podjęcie się tej funkcji daje gwarancję aktywnego włączenia się przez przedsiębiorców z branży hotelarskiej w proces przygotowania i realizacji Olimpiady, a tym samym daje gwarancję, że jej problematyka będzie zgodna z aktualnymi potrzebami przedsiębiorców w zakresie kwalifikacji personelu. Ustalona przy udziale branży problematyka kolejnych edycji OUH jest cenną wskazówką dla szkół branżowych na jakie kwestie należy zwracać szczególną uwagę w procesie kształcenia, tak aby kwalifikacje uzyskiwane przez uczniów były zgodne z potrzebami przedsiębiorców mówi Dr hab. Hanna Zawistowska - przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
Na naszą propozycję podjęcia się roli współorganizatora Olimpiady Umiejętności Hotelarskich pozytywnie odpowiedziała Fundacja Polskie Hotele Niezależne, jednostka która ma duży dorobek w zakresie wspierania kształcenia zgodnego z potrzebami branży hotelarskiej. SGH zawarła z Fundacją Polskie Hotele Niezależne umowę o współorganizacji OUH. Jesteśmy wdzięczni władzom Fundacji za podjęcie się tego trudnego zadania. Wierzymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć założone cele, a w szczególności doprowadzić do umiędzynarodowienia Olimpiady dodaje.
Głównymi celami Olimpiady, są:
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami