TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2017-06-20 - Sto milionów złotych na polsko-czeską turystykę

Współpraca polsko-czeska, stworzenie wspólnego produktu turystycznego - takie możliwości daje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Czy dobrze to wykorzystamy?

reklama


Według informacji podanych w poniedziałek przez biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Opolu do wykorzystania jest łącznie 23 mln euro. Minimalna kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 60 tysięcy euro.

Pieniądze można zdobyć na rekonstrukcje, rewitalizacje i inne działania służące do zachowania i odnowy atrakcji, działania zmierzające do większego włączenia atrakcji kulturowych i przyrodniczych do zrównoważonego ruchu turystycznego - poinformował Przemysław Mazur, kierownik w Referacie Informacji i Promocji Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Maciej Molak z wspólnego programu Interreg w Ołomuńcu, oznajmił, iż pierwszorzędną sprawą będą działania w zakresie promocji, udostępniania dziedzictwa kulturowego regionu przygranicznego. Nacisk kładzie się również na wspólne produkty turystyczne i infrastrukturę. Głównie chodzi o ścieżki dydaktyczne, ścieżki rowerowe, rewitalizację obiektów zabytkowych, które mają przyciągnąć turystów oraz zapewnić zatrudnienie osób zaangażowanych w projekt. Otrzymane fundusze mają rozwijać regionalny folklor i inne formy niematerialnego lokalnego dziedzictwa kulturowego pod warunkiem możliwości ich wykorzystania w celu zwiększenia ruchu turystycznego na obszarze pogranicza.

Jakie są wymagania uzyskania dofinansowanie? Strony podejmujące się projektu muszą spełnić trzy z czterech form współpracy: wspólne przygotowanie, wspólna realizacja, wspólny personel, wspólne finansowanie. Ponadto projekt musi być realizowany przez co najmniej dwóch partnerów, z których jeden musi być z Polski, a drugi z Republiki Czeskiej.

Beneficjent może się ubiegać o dofinansowanie do projektów, których wartość przekracza 60 tysięcy euro, górna granica nie została określona. O pieniądze mogą starać się m.in. władze publiczne, ich związki i stowarzyszenia, organizacje powołane przez władze publiczne, organizacje pozarządowe, Europejskie Ugrupowania Współpracy Terytorialnej, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia i związki działające w sferze turystyki.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com